Nowy sposób tagowania na Steamie ma ułatwić szukanie gier

Nowy sposób tagowania na Steamie ma ułatwić szukanie gier

Nowy sposób tagowania na Steamie ma ułatwić szukanie gier
Karolina Kowasz
13.02.2014 13:46, aktualizacja: 13.02.2014 16:13

Czasami może być ciężko z odnalezieniem poszukiwanej gry na Steamie. Codziennie pojawiają się nowe, interesujące tytuły, które mogą nie trafić do klientów. Właśnie dlatego Steam uruchomił nowy sposób wyszukiwania gier poprzez tagi.

Obraz

Użytkownicy będą mogli dodawać własne tagi do każdej gry czy oprogramowania, które znajduje się w sklepie Steam. Co więcej, będą one grupowane według języków, więc gdy, przykładowo, ustawiliśmy Steam na język japoński, to pokażą nam się tylko tagi w języku japońskim.

Opcja filtrowania według tagów zawężą wyszukiwanie tylko do bardzo konkretnych opcji. Jeżeli zdecydujemy się na szukanie gier, które według społeczności są trudne do skończenia, to na pewno na liście nie pokażą nam się łatwe, casualowe tytuły.

Póki co, opcja tagowania jest oznaczona jako beta. Potrzeba trochę czasu, by wprowadzić do systemu wszystkie dane, by stał się on w pełni sprawny i zwracał jak najlepsze wyniki wyszukiwania. Na razie sortowanie może działać trochę nieprecyzyjnie, póki nie zostanie ustalone, jakie tagi cieszą się największą popularnością.

Każda osoba będzie mogła w dowolnym momencie sprawdzić listę użytych przez siebie tagów. Ważna uwaga – wulgaryzmy będą filtrowane oraz nie pojawią się wśród popularnych tagów.

Oczywiście każdy może zgłosić swoją opinię na stronie dyskusyjnej o tagach. Póki co, zdania wśród użytkowników Steama są bardzo rozbieżne. Dużo osób widzi w tym zagrożenie trollingiem, przez co cały system przestaje mieć jakikolwiek sens. Na efekty trzeba będzie poczekać kilka dni — wtedy przekonamy się, jak klienci korzystają z nowej usługi.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)