Nowy system zabezpieczeń PlayStation Network z luką

Nowy system zabezpieczeń PlayStation Network z luką

18.05.2011 17:55, aktualizacja: 20.05.2011 10:00

Sony ma kolejne problemy z PlayStation Network i Qriocity — tym razem z powodu luki występującej podczas logowania do sieci.

Ledwie co Sony przywróciło PSN i Qriocity, a już pojawiają się kolejne problemy. Dotyczą one logowania do sieci z poziomu przeglądarki internetowej. Razem z aktualizacją firmware’u do wersji 3.61 wprowadzono wymóg zmiany hasła w sieci i ponownego zalogowania przez użytkownika. Okazuje się jednak, że podczas logowania występuje luka, która już została wykorzystana przez cyberprzestępców. Pojawił się exploit umożliwiający włamywanie się do prywatnych kont użytkowników PSN. Za jego pomocą cyberprzestępcy mogą zmienić ustawienia konta użytkownika — wystarczy do tego jedynie adres e-mail i data urodzenia.

Exploit nie zagraża osobom, które logują się do sieci PSN jedynie za pośrednictwem PlayStation 3 albo PlayStation Portable. Wykorzystuje on lukę dotyczącą witryn internetowych dostępnych z poziomu przeglądarki. Firma Sony już zablokowała możliwość logowania się za pośrednictwem konta PSN do niektórych stron, w tym PlayStation.com czy for internetowych usługi.

Wygląda na to, że usługa nadal nie jest dostatecznie bezpieczna - mimo niedawnych zapewnień szefa firmy, Howarda Stringera...

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)