Nowy testowy Windows 10 w rękach Insiderów – nowości głównie w Edge'u

Nowy testowy Windows 10 w rękach Insiderów – nowości głównie w Edge'u

Nowy testowy Windows 10 w rękach Insiderów – nowości głównie w Edge'u
11.05.2016 15:00, aktualizacja: 11.05.2016 15:59

Najnowsza testowa kompilacja Windowsa 10 jest już dostępna dla uczestników programu Windows Insider w kanale Fast Ring. Najważniejsze nowości dotyczą przeglądarki Edge, przede wszystkim zaś rozszerzeń do niej. Nie oznacza to jednak, że Microsoft skupił się jedynie na programie, który raczej nie spełnia dotąd pokładanych w nim nadziei – nowości jest więcej.

Zapewne najważniejszą zmianą dla końcowego użytkownika będzie implementacja docelowego sposobu dystrybucji rozszerzeń do Edge’a. W nowej kompilacji, oznaczonej numerem 14342, wszystkie dostępne dotąd rozszerzenia trafiły już do Windows Store. Pojawiły się także nowe rozszerzenia, dla wielu najistotniejsze: ze sklepu można już bowiem pobrać Adblocka Plus.

Na razie są one dostępne za pośrednictwem przeglądarkowej wersji sklepu. Po przejściu na stronę, użytkownik będzie mógł uruchomić karty rozszerzeń w aplikacji sklepu, skąd możliwa jest instalacja. Lista zainstalowanych w ten sposób rozszerzeń jest dostępna z poziomu Edge’a, możliwe jest ich dowolne włączanie i wyłączanie. Zabrakło natomiast bardziej zaawansowanej konfiguracji, np. filtrów.

350176862099826625

Ponadto w Edge’u znalazły się także powiadomienia. Od teraz pojawiają się one w centrum powiadomień, oczywiście użytkownik musi na to wcześniej wyrazić zgodę. Jako przykład Microsoft podaje pełną integrację z przeglądarkowymi powiadomieniami webowego Skype’a. Możliwe jest także przejście do poprzedniej strony za pomocą gestu przeciągnięcia w lewo.

Zaktualizowana została uniwersalna aplikacja Skype’a. Usprawnień doczekał się ponadto także linuksowy podsystem: z symlinksa można korzystać już na zamontowanych lokalizacjach, ponadto obsługuje on także alfabety inne niż łaciński, a z pełną listą nowości nowości w bashu można zapoznać się na stronach deweloperskich.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)