Nowy µTorrent z funkcją rozszerzeń

Strona głównaNowy µTorrent z funkcją rozszerzeń
14.05.2010 18:19

Zespół programistów udostępnił nową wersję programu µTorrent 2.0.2 dla systemu Windows. Jego użytkownicy będą mogli korzystać teraz z kilku dodatkowych narzędzi.

µTorrent to niewielki klient sieci BitTorrent oferujący spore możliwości konfiguracyjne porównywalne z takimi aplikacjami jak Azureus czy BitComet. Program umożliwia m.in. pobieranie wielu plików jednocześnie, kolejkowanie zadań, nadawanie priorytetów, limitów szybkości i wysyłania danych oraz wyświetlanie najważniejszych informacji o pobieranym torrencie. Walorem cenionym przez wielu użytkowników jest wykorzystywanie niewielkich zasobów systemowych, które sięgają około 6 MB pamięci RAM.

W µTorrent 2.0.2 wprowadzono kilka poprawek związanych z lepszym wyświetlaniem grafiki, obsługą protokołu TCP czy problemami z odmową dostępu. Zlikwidowano też błąd pojawiający się podczas dodawania większej ilości plików torrent. Jednak największą zmianą jest uruchomienie dwóch nowych projektów - µTorrent Labs i µTorrent Apps. Pierwsza usługa polega na udostępnianiu eksperymentalnych funkcji i dodatków dla programu. Programiści będą zamieszczali wczesne wersje i próbne rozwiązania, które użytkownicy będą mogli testować. Z kolei µTorrent Apps to pomysł na rozwinięcie programu. Obecnie użytkownicy µTorrent mogą ściągnąć takie aplikacje jak skaner wirusów (VirusGuard) dla sieci BitTorrent czy uGadget, który pozwala na monitorowanie plików z poziomu przeglądarki internetowej. Programiści udostępnią też SDK dla deweloperów, którzy będą mogli tworzyć własne dodatki do µTorrent.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)