Nowy µTorrent z funkcją rozszerzeń

Nowy µTorrent z funkcją rozszerzeń

14.05.2010 18:19, aktualizacja: 16.05.2010 18:14

Zespół programistów udostępnił nową wersję programu µTorrent 2.0.2 dla systemu Windows. Jego użytkownicy będą mogli korzystać teraz z kilku dodatkowych narzędzi.

µTorrent to niewielki klient sieci BitTorrent oferujący spore możliwości konfiguracyjne porównywalne z takimi aplikacjami jak Azureus czy BitComet. Program umożliwia m.in. pobieranie wielu plików jednocześnie, kolejkowanie zadań, nadawanie priorytetów, limitów szybkości i wysyłania danych oraz wyświetlanie najważniejszych informacji o pobieranym torrencie. Walorem cenionym przez wielu użytkowników jest wykorzystywanie niewielkich zasobów systemowych, które sięgają około 6 MB pamięci RAM.

W µTorrent 2.0.2 wprowadzono kilka poprawek związanych z lepszym wyświetlaniem grafiki, obsługą protokołu TCP czy problemami z odmową dostępu. Zlikwidowano też błąd pojawiający się podczas dodawania większej ilości plików torrent. Jednak największą zmianą jest uruchomienie dwóch nowych projektów - µTorrent Labs i µTorrent Apps. Pierwsza usługa polega na udostępnianiu eksperymentalnych funkcji i dodatków dla programu. Programiści będą zamieszczali wczesne wersje i próbne rozwiązania, które użytkownicy będą mogli testować. Z kolei µTorrent Apps to pomysł na rozwinięcie programu. Obecnie użytkownicy µTorrent mogą ściągnąć takie aplikacje jak skaner wirusów (VirusGuard) dla sieci BitTorrent czy uGadget, który pozwala na monitorowanie plików z poziomu przeglądarki internetowej. Programiści udostępnią też SDK dla deweloperów, którzy będą mogli tworzyć własne dodatki do µTorrent.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)