Nowy uBlock Origin 1.13 z przydatnym trybem ukrywania elementów

Nowy uBlock Origin 1.13 z przydatnym trybem ukrywania elementów

Nowy uBlock Origin 1.13 z przydatnym trybem ukrywania elementów
21.06.2017 16:22

uBlock to bez wątpienia jedno z najlepszych rozszerzeń do przeglądarek, dzięki którym możliwe jest blokowanie reklam. Właśnie wydana została wersja 1.13, w której pojawił się między innymi praktyczny tryb usuwania dowolnych elementów, nie tylko reklam.

Pozwala on przejąć kontrolę nad wyświetlanymi przez stronę elementami nawet osobom, które nie mają zwyczaju uruchamiać narzędzi diagnostycznych. W nowym trybie możemy zaznaczyć na stronie dowolny obiekt, także taki, który nie jest reklamą, i ukryć go za pomocą jednego kliknięcia.

Obraz
Obraz

Wystarczy kliknąć ikonę rozszerzenia, a następnie przycisk błyskawicy, znajdujący się tuż przy włączniku uBlocka. Wówczas. kursor zmieni się na krzyżyk, a elementy strony, na które trafi, zostaną podświetlone. Po kliknięciu zostaną one ukryte i pojawią się dopiero po odświeżeniu. Możliwe jest także przytrzymanie klawisza Shift, co pozwoli na ukrycie większej liczby elementów.

Kolejne nowości to obsługa filtrów csp=, które pozwalają na tworzenie list domen, z których strona możę importować dodatkowe zasoby. Rozszerzenie można pobrać z repozytorium GitHub, Chrome Web Store oraz Mozilla Add-ons.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)