Nowy WhatsApp: wysyłanie GIF-ów i zwiększony limit na przesyłanie plików

Nowy WhatsApp: wysyłanie GIF-ów i zwiększony limit na przesyłanie plików

Nowy WhatsApp: wysyłanie GIF-ów i zwiększony limit na przesyłanie plików
10.01.2017 13:04

Pojawiła się nowa wersja popularnego komunikatora WhatsApp na Androida. Na razie nowości dostępne są w wersji beta, jednak lada moment mają trafić do wydania stabilnego. Mimo że nie przynoszą rewolucyjnych zmian, to z całą pewnością mogą być przydatne. Szczególnie dla użytkowników, którzy za pośrednictwem WhatsAppa zwykli wymieniać się plikami.

Jak informuje Android Police, do wersji beta 2.17.6 trafiła możliwość przesyłania animowanych GIF-ów dostarczanych przez Giphy. Ich dodawanie odbywa się podobnie, jak w Messengerze: po wyświetleniu menu emotikonek, możemy wybrać pomiędzy emoji a GIF-ami właśnie. W drugim wariancie nad klawiaturą pojawi się dodatkowy panel z przeglądarką animacji, poniżej pasek wyszukiwania.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

O ile wzbogacanie rozmów za pomocą GIF-ów jest popularne, tak jeszcze bardziej przydatna wydaja się kolejna nowość, jaka trafiła do nowej wersji WhatsAppa. Zwiększono znacznie limit plików, które można jednorazowo przesłać za pośrednictwem komunikatora. Wcześniejszy limit 10 plików powiększono do 30, co ma pozwolić na wygodniejsze dzielenie się zdjęciami i filmami przechowywanymi w pamięci urządzenia.

Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że mimo zainstalowania wskazanej wersji, nie mają dostępu do nowych funkcji. Możliwe zatem, że WhatsApp planuje udostępniać je stopniowo. Najnowszą wersję stabilną komunikatora, jak i APK wersji beta, można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)