Nowy Windows dostępny dla wszystkich posiadaczy Intel Galileo

Strona głównaNowy Windows dostępny dla wszystkich posiadaczy Intel Galileo
20.08.2014 20:39
Nowy Windows dostępny dla wszystkich posiadaczy Intel Galileo
bDUGRhAS

Nie tak dawno temu Microsoft udostępnił entuzjastom elektroniki i programowania zmodyfikowane płytki Intel Galileo, działające na nowym systemie Windows. Wraz z tym wydarzeniem powołano do życia projekt Windowsa dla Internet of Things, którego celem jest propagowanie tworzenia oprogramowania w segmencie urządzeń, które do tej pory działały pod kontrolą Androida lub Linuxa. Pierwsze darmowe płytki Intel Galileo z Windowsem już dotarły do szczęśliwców, zaś nowa aktualizacja urządzeń znacznie rozszerza potencjalne grono zainteresowanych osób.

bDUGRhAl
350111452683789769

Nowy Windows celuje w rynek niemalże zupełnie obcy dla systemów od Microsoftu. Oprogramowanie do inteligentnego AGD, robotów i innych niewielkich urządzeń jest zdominowane przez Linuxa i Androida. Projekt Internet of Things zachęcić ma do rozpoczęcia tworzenia aplikacji i systemów działając pod kontrolą Windows. Dzięki najnowszej aktualizacji, na wszystkie płytki Intel Galileo pierwszej generacji można już zainstalować system Windows (do tej pory było to możliwe tylko na płytkach zmodyfikowanych przez Microsoft).

350111452683920841

Darmowy Windows, przygotowany pod Intel Galileo, udostępniony został w wersji 8.1 i jest przeznaczony do niekomercyjnego użytku. Microsoft pracuje nad przygotowaniem kolejnych wersji systemu i sterowników, które mają zapewnić możliwość instalacji Windowsa również na Intel Galileo drugiej generacji. Redmond liczy, że hobbystyczne projekty w przyszłości przerodzą się w poważne komercyjne systemy. Również w ten sposób Microsoft stara się zaistnieć na rynku, który do tej pory był traktowany po macoszemu przez giganta. Najbliższa przyszłość pokaże czy te założenia uda się osiągnąć.

Udostępnij:
bDUGRhBj