Nowy Windows wciąż z błędami, wiosenna aktualizacja wiosny nie czyni

Nowy Windows wciąż z błędami, wiosenna aktualizacja wiosny nie czyni

Nowy Windows wciąż z błędami, wiosenna aktualizacja wiosny nie czyni
Oskar Ziomek
19.04.2018 17:03

Wciąż wielkimi krokami zbliżamy się do premiery stabilnej wersji wiosennej aktualizacji Windowsa 10. Microsoft dopracowuje ostatnie szczegóły, ale nadal pojawiają się nowe błędy, które – co w tym przypadku może być zaskakujące – rozwiązywane są poprzez udostępnianie kolejnych kompilacji, zamiast paczki łatek. Użytkownicy w programie Insider mogą bowiem już teraz pobierać kolejną wersję RTM Windowsa 10, kompilację oznaczoną numerem 17134.1, która (ponownie) ma być tą ostateczną, która niebawem trafi do użytkowników niebędących testerami.

Przypomnijmy, iż dwa dni temu do insiderów trafiać zaczęła kompilacja 17134. Rozwiązać miała pojawiające się u niektórych testerów krytyczne błędy skutkujące wyłączeniem systemu operacyjnego. Na blogu Windowsa pojawiła się wówczas tylko krótka wzmianka o przyczynach – potrzebie rozwiązania usterek oraz zwiększenia stabilności, ale zabrakło szczegółów odnośnie daty premiery kompilacji stabilnej.

Okazuje się jednak, że pomimo starań, jeszcze nowszy Build 17134.1 również nie jest dostatecznie stabilny w niektórych przypadkach. Na Reddicie pojawił się wpis użytkownika korzystającego już z nowej wersji, który skarży się na problem z działaniem systemowych ustawień. Te automatycznie zamykają się zaraz po kliknięciu w jeden z linków w zakładce ustawień domyślnych aplikacji.

Problem z automatycznie zamykającymi się ustawieniami Windowsa 10, źródło: Reddit.Problem nie pojawia się u wszystkich. Część użytkowników zaznacza, że podobnych usterek nie doświadczyła w kompilacji 17133 i po aktualizacji do 17134.1 także wszystko działa jak należy. Kto inny zauważa, że problem obecny jest w Windowsie 10 na gałęzi RS5 w kompilacji 17643, a więc wśród użytkowników, którzy przeskoczyli naprzód, by testować najnowszą wersję Windowsa 10 przygotowywaną na jesień.

Tymczasem kwestia opóźniania wiosennej aktualizacji Windowsa 10 staje się tematem do dyskusji i kolejnych powątpiewań w jakość tworzonego przez Microsoft oprogramowania. Swoje opinie wyraził na ten temat między innymi Paul Thurrott, który nie kryje zaskoczenia, iż Microsoft wciąż wydaje kolejne kompilacje, zamiast zebrać łatki w dodatkową aktualizację zbiorczą.

Microsoft Delays Redstone 4 Windows 10 Update - What The Tech Ep. 397 - https://t.co/oD6xsdBvdt pic.twitter.com/IxJ3MR427i

— Paul Thurrott (@thurrott) 19 kwietnia 2018Zagadką pozostaje natomiast, kiedy aktualizacja trafi w końcu do regularnych użytkowników Windowsa 10. Dodatkową niewiadomą jest przy tym nazwa – niedawno pojawiły się doniesienia sugerujące, iż aktualizacja zostanie nazwana kwietniową, a nie wiosenną. Jeśli to prawda, premiery Windowsa 10 w wersji 1803 można oczekiwać w przeciągu najbliższych 11 dni, jednak na tym etapie nie możemy już chyba wykluczyć doniesień o wykryciu kolejnych błędów, nowym opóźnieniu i premiery majowej aktualizacji dopiero w przyszłym miesiącu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (98)