Nowy wygląd i weryfikacja wtyczek w MediaPortal 1.2.0

Nowy wygląd i weryfikacja wtyczek w MediaPortal 1.2.0

19.09.2011 16:16

Ukazał się już MediaPortal 1.2.0 — darmowe narzędzie, pozwalające zmienić domowy komputer w multimedialne centrum rozrywki. W najnowszym wydaniu odświeżono interfejs programu, wprowadzono też weryfikację wtyczek.

W centrum multimedialnym MediaPortal 1.2.0 pojawił się nowy interfejs, który ma zastąpić dotychczasowe rozwiązania — Blue3 i Blue3wide. Oprócz zmian w wyglądzie wprowadzono też szereg nowych przycisków i nowy układ graficzny Coverflow. Jego wygląd i działanie można obejrzeć na krótkim klipie wideo. To jednak nie koniec zmian w programie, gdyż są również nowości niewidoczne dla oka. Jedną z ważniejszych funkcji jest sprawdzanie wersji wtyczek. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której zainstalowane wtyczki nie są kompatybilne z najnowszą wersją MediaPortal. Wprowadzono także udogodnienia dla osób tworzących skórki na potrzeby programu.

Kolejne zmiany dotyczą między innymi dostępu do ustawień muzyki, w tym do metadanych albumów składających się z kilku dysków. Poprawiono też tryb listy odtwarzania i integrację z serwisem Last.fm (funkcja lubię/zablokuj). Poza tym przyśpieszono pracę MediaPortal — nawet o 50% w porównaniu z wcześniejszymi wersjami. Pojawiło się kilka zmian w obsłudze TV, między innymi szybkie przewijanie, łatwiejszy wybór kanałów stacji czy łagodniejsze przejścia pomiędzy odtwarzanymi materiałami.

Centrum multimedialne MediaPortal 1.2.0 można pobrać za darmo z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Katalogowanie zasobów multimedialnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)