Nowy YouTube na Android TV: odmieniony wygląd i powrót ustawień jakości wideo

Nowy YouTube na Android TV: odmieniony wygląd i powrót ustawień jakości wideo23.02.2018 12:36
Nowy YouTube na Android TV: odmieniony wygląd i powrót ustawień jakości wideo

Aplikacja YouTube'a na platformie Android TV otrzymała sporą i nieco niespodziewaną aktualizację. Przebudowano w niej interfejs, dzięki czemu YouTube wygląda teraz nowocześniej i mniej infantylnie. Zmiana wyglądu przekłada się jednak nie tylko na wrażenia wizualne. W interfejsie wprowadzono kilka poprawek, niektóre ekrany mają nowy wygląd, a wszystko przekłada się na wygodniejszą obsługę.

Największą zmianą, która rzuca się w oczy jest przeprojektowany widok subskrypcji. Te rozwijane są teraz wpierw na liście, a dopiero potem w widoku propozycji konkretnych filmów. Główne menu nawigacyjne przy lewej krawędzi ekranu składa się natomiast z ikon, dzięki którym uruchomimy wyszukiwarkę, stronę główną, subskrypcje oraz bibliotekę. Poniżej znalazło się także miejsce dla ustawień oraz informacji o zalogowanym profilu.

YouTube na Androidzie TV po aktualizacji
YouTube na Androidzie TV po aktualizacji

Obok wyglądu, inną bardzo ważną zmianą jest powrót ustawień jakości filmu. Użytkownicy wcześniejszej wersji YouTube'a na Androidzie TV skarżyli się na brak takiej możliwości i jedynie automatyczne ustawianie jakości na podstawie możliwości sprzętu. Teraz ustawienia są znów dostępne i przy okazji odtwarzania każdego wideo użytkownik może ręcznie wybrać interesującą go rozdzielczość.

Tryb podwyższonego kontrastu zamienia szare tło aplikacji na czarne
Tryb podwyższonego kontrastu zamienia szare tło aplikacji na czarne

Aktualizacja jest już dostępna w Sklepie Play dostępnym z poziomu Android TV. Jak zwykle może się okazać, że nie u każdego użytkownika będzie dostępna w tym samym momencie. Najczęściej można ją jednak wymusić, alternatywą pozostaje odczekanie najwyżej kilku dni, nim zainstalowana zostanie automatycznie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)