Nuda? Kultura Dostępna umożliwi łatwe znalezienie ciekawych wydarzeń w okolicy

Nuda? Kultura Dostępna umożliwi łatwe znalezienie ciekawych wydarzeń w okolicy
30.06.2015 12:42
Nuda? Kultura Dostępna umożliwi łatwe znalezienie ciekawych wydarzeń w okolicy

Dla wielu osób rozpoczęły się wakacje i zaczną one szukać ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu, jednak nie tylko do tej części społeczeństwa skierowany jest projekt Kultura Dostępna. Portal uruchomiony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego każdemu pomoże oto odnaleźć wydarzenia kulturalne w jego mieście lub okolicy, skupiając się przy tym na wstępach bezpłatnych oraz takich bardzo tanich.

Złap kulturę w dobrej cenie! | Portal Kultura Dostępna

Strona jest częścią szerszej inicjatywy MKiDN, mającej za zadanie zaktywizowanie społeczeństwa pod kątem udziału w życiu kulturalnym, między innymi poprzez zmniejszanie barier dostępu do interesujących wystaw, występów czy podobnych atrakcji. Zidentyfikowano dwie główne przyczyny niskiej popularności kulturalnych przedsięwzięć. Po pierwsze chodziło zwyczajnie o brak informacji o różnorakich wydarzeniach oraz czasu na mozolne przeszukiwanie Internetu w poszukiwaniu czegoś dla siebie. Drugim czynnikiem był oczywiście koszt udziału. Stąd wziął się pomysł na przygotowanie portalu skupiającego tanie czy nawet darmowe oferty z polskich miast.

System jest bardzo prosty w użyciu. Użytkownik może swoje położenie zdefiniować ręcznie (wpisując miasto) lub zezwolić na automatyczne określenie jego lokalizacji. Potem nastąpi przekierowanie na stronę z wynikami, z małą mapką z zaznaczonymi wybranymi wydarzeniami, a także listą propozycji kulturalnych, podzieloną na kilka kategorii. Możemy zdecydować czy interesują nas inicjatywy połączone z filmem, teatrem, sztuką, muzyką i tańcem, literaturą, edukacją lub coś typowo dla dzieci. Do przejrzenia jest zawsze kilkaset ciekawych ogłoszeń z kosztem wstępu do 20 złotych.

Przy niezdecydowaniu, można zdać się na propozycje wyświetlane od razu na pierwszej stronie dla danego miasta, a także okolic. Będą to zawsze najczęściej przeglądane oraz wybierane przez internautów wydarzenia. Każde zostało krótko opisane, wiadomo też, kiedy się rozpoczyna i gdzie, bowiem miejsce podpowiada po raz kolejny mini mapka. Ewentualnie, gdybyśmy planowali wakacje pod kątem zwiedzania różnorakich lokacji, da się również przeszukać całą Polskę w poszukiwaniu imprez np. muzycznych w danym terminie, aby urządzić sobie małe tournee po naszym niezwykle pięknym kraju.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)