Nvidia GameStream, czyli jak grać w gry równocześnie ich wcale nie kupując

Nvidia GameStream, czyli jak grać w gry równocześnie ich wcale nie kupując

Nvidia GameStream, czyli jak grać w gry równocześnie ich wcale nie kupując
21.08.2015 10:16

GeForce Experience, a więc programik, który NVIDIA promuje, jako niezbędny i bardzo pomocny przy używaniu kart graficznych firmy, nie każdemu przypadł do gustu. Fajnie, że aktualizuje sterowniki oraz umożliwia m.in. łapanie obrazów czy filmików z gier, lecz zajmuje też pamięć. Wkrótce jednak może okazać się super sprawą, a to z uwagi na planowaną opcję przesyłania gier do kolegi. Nie musi on mieć własnego egzemplarza.

GeForce Experience Early Access Share Beta: New Features Rundown

Nadchodząca funkcja GameStream Co-op pozwala na ponoć praktycznie pozbawione opóźnień strumieniowanie rozrywki do kogoś. Podkreśla się trojakie wykorzystanie tego rozwiązania. Po pierwsze, po prostu umożliwia to oglądanie jak ktoś gra na żywo, co akurat nie jest już żadną rewelacją. Potem jednak da się przekazać sterowanie w ręce znajomego po drugiej stronie Internetu, kiedy gracz napotka sytuację nie do przejścia. Wtedy siedzi on sobie i patrzy, jak lepiej rozeznany w rozgrywce kompan przechodzi poziom za niego. Jeżeli dany tytuł obsługuje tryb współpracy, w końcu zaś dochodzi do tego zapraszanie do wspólnej zabawy, która nie wymaga, by biec do sklepu po swą grę.

Innymi słowy, stajemy się pewnego rodzaju bezpłatną wypożyczalnią gier. Na razie nie wspomina się o żadnych ograniczeniach czasowych, więc teoretycznie wystarczy uruchomić najnowszy hit i później oddać sterowanie komuś z sieci, by mógł on przejść posiadaną przez nas grę bez potrzeby wydawania kilkuset nawet złotych samemu. W praktyce może być jednak tak jak z podobną opcją Share Play z PlayStation 4, którą bardzo często wydawcy po prostu blokują. Póki co, o tym się niemniej też nie mówi.

Taka zabawa ma rzecz jasna swoje wymagania. Od strony nadawcy należy oczywiście dysponować PC opartym na nowszych rozwiązaniach Nvidii (przynajmniej GTX 650), bo trzeba w końcu uruchomić GeForce Experience, by ustanowić połączenie. Znajomy do odbioru strumienia 720p h.264 potrzebować ma niby jedynie szybkiego Internetu plus przeglądarki Chrome z odpowiednią wtyczką oraz procesora przynajmniej Intel Core i3-2100. Kiedy ciekawa funkcjonalność się pojawi? Wersję beta kolejnego wydania oprogramowania dostaniemy we wrześniu. GameStream powinien współpracować ze wszystkimi tytułami opartymi na DirectX 9 i działającymi w trybie pełnoekranowym.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)