Nvidia nadal produkuje GeForce GTX 1080 Ti. To może oznaczać powrót modelu

fot. Nvidia
fot. Nvidia
Arkadiusz Stando

06.04.2021 12:18, aktual.: 06.04.2021 13:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NVIDIA może wkrótce wznowić dostawy jednego ze swoich najlepszych modeli kart graficznych w historii – GeForce GTX 1080 Ti. Według doniesień z koreańskiego forum Quasar Zone, jeden z użytkowników otrzymał świeżo wyprodukowany egzemplarz.

Koreańczyk wysłał swoją GeForce GTX 1080 Ti do serwisu. W ramach przyznanej gwarancji, otrzymał nowy egzemplarz karty graficznej. Na podstawie numerów seryjnych można zauważyć, że wyprodukowano ją w 2021 roku. Pierwsze dwie cyfry oznaczają rok produkcji. Ten model to EVGA SC, a jak wiadomo, firma udziela 3-letniej gwarancji na karty graficzne Nvidii.

Nawet biorąc pod uwagę 3 lata gwarancji, nie ma sensu produkować nowych partii modelu, który został już zastąpiony dwoma kolejnymi generacjami. Większość sprzętu jest produkowana jeszcze przed wprowadzeniem na rynek, a nie cztery lata po jego premierze. Trudno jest jednak wyjaśnić, dlaczego klient otrzymywał GTX 1080 Ti wyprodukowaną w 2021 roku. Jednak nie był to jedyny przypadek. Inny klient EVGA otrzymał niedawno model FTW wyprodukowany w 2021 roku.

Ciężko powiedzieć, czy Nvidia rzeczywiście wróciła do produkcji GeForce GTX 1080 Ti. Z jednej strony byłoby to dobre rozwiązanie ze względu na ogromne braki w modelach generacji Ampere. GeForce GTX 1080 Ti (Pascal) korzysta z pamięci GDDR5X, więc powinien być łatwiejszy do produkcji, niż zaawansowane modele RTX 3000.

Nvidia zwiększa dostawy GTX 1650 – Turing załata dziurę po Ampere

Niedawno w sieci pojawiły się doniesienia o wznowieniu produkcji dwóch modeli – RTX 2060 i GTX 1050 Ti. Sytuacja na rynku kart graficznych jest na tyle kiepska, że Nvidia postanowiła wrócić do kolejnego modelu. Jest nim GTX 1650, czyli dość ekonomiczny wariant GPU. Jej TDP to zaledwie 75 watów, więc nie potrzebuje dodatkowych portów zasilających. Według doniesień, Nvidia ma zwiększyć produkcję tego modelu, aby poprawić ogólną dostępność kart graficznych na rynku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)