Nvidia podobno kończy produkcję modeli RTX 2000. Robią miejsce dla nowej generacji

Nvidia podobno kończy produkcję modeli RTX 2000. Robią miejsce dla nowej generacji

Nvidia kończy produkcję RTX 2070, 2070 Super, 2080 Super i 2080 Ti /fot. Unsplash
Nvidia kończy produkcję RTX 2070, 2070 Super, 2080 Super i 2080 Ti /fot. Unsplash
Arkadiusz Stando
13.07.2020 14:06, aktualizacja: 14.07.2020 12:04

Ceny kart graficznych w najbliższej przyszłości mogą pójść w górę. To ważna informacja dla wszystkich, którzy są zainteresowani są biznesem związanym z pozyskiwaniem kryptowalut, pracują jako grafik 3D bądź architekt, lub czekają na którąś z nowych gier.

Minęły już prawie 2 lata od premiery kart graficznych z serii Nvidia GeForce RTX 20(Turing). Według niepotwierdzonych doniesień, jeszcze w tym roku zobaczymy modele z kolejnej serii. Teraz chiński serwis ITHome donosi o zaprzestaniu produkcji aktualnie najmocniejszych modeli.

Według publikacji w chińskich mediach, Nvidia miała zaprzestać produkcji modeli GeForce RTX 2070, 2070 Super, 2080 Super oraz 2080 Ti. Doniesienia nie zostały potwierdzone ani skomentowane przez producenta. Jednakże, biorąc pod uwagę plotki o serii RTX 3000, która ma zostać wydana w tym roku, eksperci z branży są w stanie uwierzyć w te doniesienia.

Jak twierdzi Zhiye Liu, dziennikarz serwisu Tom's Hardware, Nvidia może chcieć przeznaczyć obecne zasoby na rozpoczęcie produkcji nowej generacji kart graficznych. To ma być koniec technologii Turing, a początek kart określanych jako "Ampere". Niewykluczone, że powstały już pierwsze działające próbki nowych modeli, a masowa produkcja może ruszyć już nawet w sierpniu.

To jeszcze nie wszystko. Chiński serwis ITHome donosi, że Nvidia miała zasugerować producentom podniesienie cen wybranych modeli. Powodem ma być niewystarczająca podaż, ze względu na zbyt duże zainteresowanie kupowaniem ich pod kopanie kryptowalut. Podobno dostawca podzespołów, firma TSMC, nie wyrabia z ich produkowaniem.

Nowości we wrześniu?

ITHome na podstawie doniesień od swoich informatorów twierdzi, że zna datę premiery modeli z serii RTX 3000. Karty graficzne 3080/3080 Ti mogą zostać zaprezentowane 17 września, ale wiarygodność tej informacji jest bardzo niska. Nawet sami dziennikarze serwisu w nią wątpią. Na wrzesień typowano już wcześniej premierę akceleratorów z serii Ampere, więc częściowo może się to pokrywać z prawdą.

Patrząc z praktycznego punktu widzenia, jeśli nowe modele pojawią się jeszcze w tym roku, to i tak będą to tylko propozycje z najwyższej półki. Czekając choćby na listopadowy debiut Cyberpunk 2077, warto rozważyć zakup karty graficznej już teraz.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)