Nvidia Polska organizuje zrzutkę na rzecz potrzebujących seniorów. Ty też możesz pomóc

Nvidia Polska organizuje zrzutkę na rzecz potrzebujących seniorów. Ty też możesz pomóc12.12.2019 18:53
Nvidia Polska organizuje zrzutkę na rzecz potrzebujących seniorów. Ty też możesz pomóc

Zgodnie z coroczną tradycją, Nvidia zamknie rok akcją charytatywną. Tym razem zbierze znanych graczy, osoby świata e-sportu i branżowe osobistości, aby przygotować 60-godzinną transmisję, podczas której zbierane będą środki na rzecz Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Organizacja ta świadczy pomoc seniorom cierpiącym z powodu samotności i trudnej sytuacji życiowej.

Gracze to silna i zjednoczona społeczność, czytamy w informacji prasowej, która stanowi niejako podsumowanie dotychczasowych osiągnięć Nvidii na polu akcji społecznych.

Jak relacjonuje producent, w minionym roku uczestnicy wydarzenia kwestowali na rzecz pacjentów Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka, a wcześniej przeprowadzano zbiórki dla fundacji DKMS skupiającej potencjalnych dawców szpiku, kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei oraz podopiecznych Kliniki Budzik, walczącej o wybudzanie osób pogrążonych w śpiączce. Do tej pory udało się zebrać ponad 250 tys. zł.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni widząc zaangażowanie graczy oraz znanych osób ze świata gamingu. Kolejny raz pokażmy światu jak wspaniałą społecznością są gracze – komentuje Wojciech Łaszczak, opiekun marki z firmy Nvidia. – Dzięki tej akcji jesteśmy w stanie realnie zmienić świat na lepsze, a napędza nas prosty cel, niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują – dodaje.

Darowizna inna niż zazwyczaj

W świecie streamerów i komentatorów gier powszechnym stało się zbieranie podczas transmisji wpłat od widzów. W lwiej części przypadków wpływają one jednak na konto twórcy. Nvidia znając ten schemat, przekonuje nadawców, aby ci wzięli udział w specjalnym Streamie Charytatywnym, z którego środki w całości przekazywane są na wybraną organizację pożytku publicznego. Edycja na rok 2019 jest organizowana wspólnie z marką HP Omen.

– Samotność osób starszych to jeden z największych problemów, z którymi mierzą się one na co dzień. Niemal co piąta osoba po 65 roku życia czuje się samotna, a odsetek ten dramatycznie wręcz wzrasta wśród osób powyżej 80-tego roku życia – zauważa Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. – Dziś mamy pod opieką ponad 300 takich osób w czterech miastach. Dzięki m.in. tej akcji zbieramy fundusze by dotrzeć do kolejnych starszych samotnych ludzi w Polsce – zapewnia, wskazując korzyść płynącą z działań Nvidii.

Jak, kiedy i gdzie?

Główna kwesta odbędzie się w dniach 13-15 grudnia 2019 roku podczas 60-godzinnej transmisji internetowej. W jej trakcie pojawi się ponad 60 zaproszonych gości, wśród których nie zabraknie znanych graczy e-sportowych oraz osobistości internetowych, którzy wraz ze swoimi fanami postarają się zebrać jak największą kwotę na pomoc potrzebującym.

Zbiórka jest wspierana przez aukcje internetowe, w których można zlicytować kilka cennych i unikalnych rzeczy związanych z szeroko pojętym gamingiem. Więcej szczegółów, w tym program relacji, znajdziecie pod tym adresem, na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)