Nvidia Polska organizuje zrzutkę na rzecz potrzebujących seniorów. Ty też możesz pomóc

Nvidia Polska organizuje zrzutkę na rzecz potrzebujących seniorów. Ty też możesz pomóc

Nvidia Polska organizuje zrzutkę na rzecz potrzebujących seniorów. Ty też możesz pomóc
Piotr Urbaniak
12.12.2019 18:53

Zgodnie z coroczną tradycją, Nvidia zamknie rok akcją charytatywną. Tym razem zbierze znanych graczy, osoby świata e-sportu i branżowe osobistości, aby przygotować 60-godzinną transmisję, podczas której zbierane będą środki na rzecz Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Organizacja ta świadczy pomoc seniorom cierpiącym z powodu samotności i trudnej sytuacji życiowej.

Gracze to silna i zjednoczona społeczność, czytamy w informacji prasowej, która stanowi niejako podsumowanie dotychczasowych osiągnięć Nvidii na polu akcji społecznych.

Jak relacjonuje producent, w minionym roku uczestnicy wydarzenia kwestowali na rzecz pacjentów Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka, a wcześniej przeprowadzano zbiórki dla fundacji DKMS skupiającej potencjalnych dawców szpiku, kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei oraz podopiecznych Kliniki Budzik, walczącej o wybudzanie osób pogrążonych w śpiączce. Do tej pory udało się zebrać ponad 250 tys. zł.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni widząc zaangażowanie graczy oraz znanych osób ze świata gamingu. Kolejny raz pokażmy światu jak wspaniałą społecznością są gracze – komentuje Wojciech Łaszczak, opiekun marki z firmy Nvidia. – Dzięki tej akcji jesteśmy w stanie realnie zmienić świat na lepsze, a napędza nas prosty cel, niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują – dodaje.

Darowizna inna niż zazwyczaj

W świecie streamerów i komentatorów gier powszechnym stało się zbieranie podczas transmisji wpłat od widzów. W lwiej części przypadków wpływają one jednak na konto twórcy. Nvidia znając ten schemat, przekonuje nadawców, aby ci wzięli udział w specjalnym Streamie Charytatywnym, z którego środki w całości przekazywane są na wybraną organizację pożytku publicznego. Edycja na rok 2019 jest organizowana wspólnie z marką HP Omen.

– Samotność osób starszych to jeden z największych problemów, z którymi mierzą się one na co dzień. Niemal co piąta osoba po 65 roku życia czuje się samotna, a odsetek ten dramatycznie wręcz wzrasta wśród osób powyżej 80-tego roku życia – zauważa Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. – Dziś mamy pod opieką ponad 300 takich osób w czterech miastach. Dzięki m.in. tej akcji zbieramy fundusze by dotrzeć do kolejnych starszych samotnych ludzi w Polsce – zapewnia, wskazując korzyść płynącą z działań Nvidii.

Jak, kiedy i gdzie?

Główna kwesta odbędzie się w dniach 13-15 grudnia 2019 roku podczas 60-godzinnej transmisji internetowej. W jej trakcie pojawi się ponad 60 zaproszonych gości, wśród których nie zabraknie znanych graczy e-sportowych oraz osobistości internetowych, którzy wraz ze swoimi fanami postarają się zebrać jak największą kwotę na pomoc potrzebującym.

Zbiórka jest wspierana przez aukcje internetowe, w których można zlicytować kilka cennych i unikalnych rzeczy związanych z szeroko pojętym gamingiem. Więcej szczegółów, w tym program relacji, znajdziecie pod tym adresem, na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)