O Google Play na Chrome OS wiemy niemal wszystko – premiera już w czerwcu #io16

O Google Play na Chrome OS wiemy niemal wszystko – premiera już w czerwcu #io16

O Google Play na Chrome OS wiemy niemal wszystko – premiera już w czerwcu #io16
19.05.2016 20:12, aktualizacja: 20.05.2016 01:08

Dziś rano, najpewniej w wyniku pomyłki Google, w opisie jednej z sesji na trwającej konferencji I/O, znalazło się oficjalne potwierdzenie, że na Chrome OS-a trafią aplikacje z Androida. Przed momentem na blogu deweloperskim Chrome’a ukazał się komunikat, który wyjaśnia nieznane dotychczas szczegóły.

Oczywiście Google przy tak ważnej okazji nie omieszkało pochwalić się statystykami popularności, o których jednak już dziś pisaliśmy: korporacja potwierdziła pozyskane przez Verge informacje o tym, że w Stanach w ostatnim kwartale sprzedano więcej komputerów z Chrome OS-em, niż z OS X-em. Najważniejszym elementem komunikatu jest jednak publikacja szczegółowego harmonogramu aktualizacji.

Czy tak wygląda przyszłość pecetów?
Czy tak wygląda przyszłość pecetów?

W pierwszej kolejności aktualizację pozwalającą na uruchomienie Google Play, a zatem aplikacji Androida, otrzymają następujące Chromebooki: Acer Chromebook R11, Asus Chromebook Flip i zeszłoroczny Google Chromebook Pixel. Lista jest jednak znacznie dłuższa i obejmuje lwią część sprzedawanych obecnie urządzeń Chrome OS-em. Google uruchomiło stronę internetową, na które zapoznać się można z listą komputerów, na której Google Play trafi jeszcze w tym roku.

Uwagę w komunikacie zwraca jeszcze jeden aspekt: nie sposób bowiem przeoczyć fragmentu współpracowaliśmy także z partnerami, aby zaprezentować świetne nowe urządzenia zaprojektowane specjalnie dla Play. Trzeba przyznać, że brzmi to dość enigmatycznie, pierwszym skojarzeniem mogą być tablety z Chrome OS-em kompatybilne z Playem. A jakie hipotezy mają Czytelnicy dobrychprogramów?

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)