Obalamy mity grania w 4K, Wasze opinie będą podstawą do kolejnego materiału!

Obalamy mity grania w 4K, Wasze opinie będą podstawą do kolejnego materiału!30.04.2018 17:49
Obalamy mity grania w 4K, Wasze opinie będą podstawą do kolejnego materiału!

Obserwując dane zbierane przez skrypty analityczne, można dojść do wniosku, że pogoń za najwyższymi rozdzielczościami nieszczególnie porywa polskich graczy. Wciąż królują rozdzielczość 1080p, zapewne na dwudziestokilkucalowych monitorach. Graniu w 4K na pececie nie sposób jednak odmówić kilku ogromnych zalet. Jakich? Będziecie to mogli sprawdzić sami.

Pierwszym skojarzeniem, jakie budzi granie w 4K jest oczywiście konsola PlayStation 4 Pro. Po pobieżnym poszukiwaniu informacji na temat adaptacji 4K na pecetach, najczęściej trafić można na artykuły, które nawet nie tyle omawiają zagadnienie, co zadają pytanie – czy 4K na blaszakach ma sens? Przez lata wiele się w tej kwestii zmieniło i można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że w pewnych okolicznościach, szczególnie zaś w grach turniejowych, pecet i 4K to duet idealny.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jednym jednak są katalogowe zapewnienia drukowane na kredowym papierze, a drugim znalezienie złotego środka pomiędzy rozdzielczością ekranu a płynnością rozgrywki. Kiedy i jak warto korzystać z rozdzielczości 4K? Jak wpływa ona na rozgrywkę w konkretnych produkcjach? Czy rzeczywiście korzystanie z najwyższych rozdzielczości może zdecydować o zwycięstwie, szczególnie w grach wykorzystujących duże plansze z wieloma jednostkami, jak choćby League Of Legends?

Postanowiliśmy to sprawdzić i to w nietuzinkowy sposób. Pierwszym krokiem było złożenie zestawu komputerowego, którego skrócona specyfikacja wygląda następująco:[frame]Procesor AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz, 20MB, BOX Płyta ASRock X470 Taichi Ultimate Karta graficzna Zotac GeForce GTX 1080 Ti Mini 11GBPamięć G.Skill Sniper X DDR4, 2x8GB, 3200MHz[/frame]

... i podłączenie do niego monitora 4K Acer Predator XB1 27" ze sklepu x-kom. Zamiast jednak bombardować peceta mniej lub bardziej miarodajnymi benchmarkami, postanowiliśmy oddać sprawy w Wasze ręce i proponujemy małą zabawę: jakie gry chcielibyście zobaczyć w akcji na monitorze 4K?

350245921969694657

Jako Czytelnicy dobrychprogramów, możecie zdecydować, jakie gry przetestujemy na naszym zestawie. Chętnie odpowiemy także na wszystkie dręczące Was pytanie dotyczące naszej konfiguracji, a także grania w 4K w ogóle. Należy wszak pamiętać, że nie tylko o rozdzielczość chodzi, ale także o efektowne technologie towarzyszące, na czele z synchronizacją częstotliwości odświeżania pomiędzy kartą graficzną a monitorem. Swoimi pomysłami możecie dzielić się w komentarzach pod niniejszą publikacją. Wybierzemy część z nich i na tej podstawie zrealizujemy kolejny materiał. Zapraszamy!

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)