Obalamy mity grania w 4K, Wasze opinie będą podstawą do kolejnego materiału!

Obalamy mity grania w 4K, Wasze opinie będą podstawą do kolejnego materiału!

Obalamy mity grania w 4K, Wasze opinie będą podstawą do kolejnego materiału!
Krzysztof Fiedor
30.04.2018 17:49

Obserwując dane zbierane przez skrypty analityczne, można dojść do wniosku, że pogoń za najwyższymi rozdzielczościami nieszczególnie porywa polskich graczy. Wciąż królują rozdzielczość 1080p, zapewne na dwudziestokilkucalowych monitorach. Graniu w 4K na pececie nie sposób jednak odmówić kilku ogromnych zalet. Jakich? Będziecie to mogli sprawdzić sami.

Pierwszym skojarzeniem, jakie budzi granie w 4K jest oczywiście konsola PlayStation 4 Pro. Po pobieżnym poszukiwaniu informacji na temat adaptacji 4K na pecetach, najczęściej trafić można na artykuły, które nawet nie tyle omawiają zagadnienie, co zadają pytanie – czy 4K na blaszakach ma sens? Przez lata wiele się w tej kwestii zmieniło i można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że w pewnych okolicznościach, szczególnie zaś w grach turniejowych, pecet i 4K to duet idealny.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jednym jednak są katalogowe zapewnienia drukowane na kredowym papierze, a drugim znalezienie złotego środka pomiędzy rozdzielczością ekranu a płynnością rozgrywki. Kiedy i jak warto korzystać z rozdzielczości 4K? Jak wpływa ona na rozgrywkę w konkretnych produkcjach? Czy rzeczywiście korzystanie z najwyższych rozdzielczości może zdecydować o zwycięstwie, szczególnie w grach wykorzystujących duże plansze z wieloma jednostkami, jak choćby League Of Legends?

Postanowiliśmy to sprawdzić i to w nietuzinkowy sposób. Pierwszym krokiem było złożenie zestawu komputerowego, którego skrócona specyfikacja wygląda następująco:[frame]Procesor AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz, 20MB, BOX Płyta ASRock X470 Taichi Ultimate Karta graficzna Zotac GeForce GTX 1080 Ti Mini 11GBPamięć G.Skill Sniper X DDR4, 2x8GB, 3200MHz[/frame]

... i podłączenie do niego monitora 4K Acer Predator XB1 27" ze sklepu x-kom. Zamiast jednak bombardować peceta mniej lub bardziej miarodajnymi benchmarkami, postanowiliśmy oddać sprawy w Wasze ręce i proponujemy małą zabawę: jakie gry chcielibyście zobaczyć w akcji na monitorze 4K?

350245921969694657

Jako Czytelnicy dobrychprogramów, możecie zdecydować, jakie gry przetestujemy na naszym zestawie. Chętnie odpowiemy także na wszystkie dręczące Was pytanie dotyczące naszej konfiguracji, a także grania w 4K w ogóle. Należy wszak pamiętać, że nie tylko o rozdzielczość chodzi, ale także o efektowne technologie towarzyszące, na czele z synchronizacją częstotliwości odświeżania pomiędzy kartą graficzną a monitorem. Swoimi pomysłami możecie dzielić się w komentarzach pod niniejszą publikacją. Wybierzemy część z nich i na tej podstawie zrealizujemy kolejny materiał. Zapraszamy!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)