Obecnie dla Microsoftu Xbox One to przede wszystkim gry

Strona głównaObecnie dla Microsoftu Xbox One to przede wszystkim gry
11.07.2014 16:13

Z wywiadu udzielonego przez CEO Microsoftu dowiedzieliśmy się, że marka Xbox ciągle jest bardzo ważna dla jego firmy. Dodatkowo od teraz wszystkie funkcje multimedialne schodzą na drugi plan, a najważniejsi będą gracze i ich potrzeby.

bDUIbYIB

Microsoft chciał z Xboksa One zrobić centrum multimedialne, gdzie gry będą tylko jednym z wielu elementów. Początkowe założenia spotkały się z ogromną falą krytyki, gracze oczekiwali świetnej konsoli do gier, a nie urządzenia, które stara się zastąpić większość domowego sprzętu RTV. Gigant z Redmond chcąc nawiązać walkę z konkurencyjną konsolą od Sony, musiał zmienić swoje plany.

350110092454225353

Ważną decyzją było usunięcie, podobno niezbędnego elementu, czyli nowego Kinecta. Nowy kierunek zobaczyliśmy również na tegorocznych targach E3, gdzie Microsoft na swojej konferencji zaprezentował głównie gry.

bDUIbYID

Ostatnio mogliśmy spotkać się z informacjami, że gigant z Redmond planuje pozbyć się marki Xbox. Jednak aktualny CEO firmy, Satya Nadella nie zamierza rozstawać się z konsolą nowej generacji, a także planuje jej dalszy, intensywny rozwój. W wywiadzie udzielonym dla serwisu Cnet, Nadella poinformował, że teraz głównym priorytetem dla działu odpowiedzialnego za Xboksa One będą gry oraz gracze i ich potrzeby. Oczywiście Microsoft nie ma zamiaru pozbyć się multimedialnych funkcji nowej konsoli, ale teraz zejdą one na drugi plan.

Xbox One jest świetnym przykładem, że Microsoft najlepiej uczy się na własnych błędach. Początkowe niezadowolenie, nawet wśród wiernych klientów, spowodowało, że gigant z Redmond znacząco zmienił swoje plany. Szkoda, że dopiero niedawno zrozumiał, że konsola powinna być stworzona dla graczy, to oni powinni być najważniejszy i zawsze traktowani priorytetowo.

Udostępnij:
bDUIbYJz