Obiecują Netflixa na rok za darmo. Po kilku dniach pobierają 199 zł z konta

/fot. Pixabay
/fot. Pixabay
Arkadiusz Stando

16.07.2020 11:21, aktual.: 16.07.2020 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawiło się kolejne oszustwo powiązane z serwisem Netflix. Tym razem nie chodzi o brak płatności, a wręcz przeciwnie. Oszuści twierdzą, że mają dla użytkowników 1 rok bezpłatnej subskrypcji.

Kilka dni temu opisywaliśmy próbę wyłudzenia danych karty płatniczej. Cyberprzestępcy masowo wysyłają wiadomości e-mail do Polaków i podszywają się pod serwis Netflix. Treścią i wyglądem nie odbiegają one od standardowych komunikatów. Po chwili okazuje się jednak, że oszuści próbują wyłudzić wszystkie dane naszej płatności.

Tym razem schemat jest trochę inny i bardziej typowy dla ataku typu phishing. Cyberprzestępcy oferują nam rok darmowej subskrypcji w Netflixie. Na początku proszą o podanie podstawowych danych osobowych, czyli imię, nazwisko, adres oraz e-mail. Możemy wpisać tu cokolwiek, aby przejść dalej.

Obraz

Następnie okazuje się, że aby dokończyć rejestrację, należy podać pełne dane karty płatniczej. W tym numer CVV. Warto zauważyć, że wcześniej mniejszym druczkiem serwis informował, że po 5 dniach zostanie pobrana kwota w wysokości 199 zł, jeśli subskrypcja zostanie aktywowana. Tym samym oszuści mają czyste ręce, a ofiara może stracić pieniądze.

Obraz
Obraz

Witryna, do której prowadzi hiperłącze, nie została zablokowana przez przeglądarkę Google, Firefox ani Microsoft Edge. Użytkownicy korzystający z programu zabezpieczającego F-Secure, otrzymają komunikat o "otwieraniu podejrzanej witryny internetowej", chociaż nie za każdym razem się wyświetlał.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)