Obsługa pędzli Photoshopa już wkrótce w Kricie

Obsługa pędzli Photoshopa już wkrótce w Kricie

22.06.2010 15:24

Program Krita dostępny w pakiecie KOffice będzie obsługiwał pędzle z Photoshopa. Trwają właśnie prace nad rozwojem narzędzia.

O przygotowywanych zmianach poinformował słowacki deweloper Lukáš Tvrdý na swoim blogu. Dzięki wpłacie jednego z członków społeczności zawiązanej wokół Krity, przez następne trzy miesiące potrwają prace mające na celu wprowadzenie nowych funkcji do programu. Krita jest edytorem grafiki rastrowej dostępnym w ramach KOffice. To pakiet programów biurowych przeznaczony do pracy w środowisku systemu operacyjnego Linux oraz powłoki graficznej KDE - dostępny jest także w polskiej wersji językowej.

Przez pierwsze tygodnie programiści będą się zajmować pędzlami dla programu - mają one wprowadzić bardziej realistyczne efekty do Krity. Dzięki zapewnieniu wstecznej kompatybilności możliwe będzie zachowanie wcześniejszych pędzli, a nie całkowite zastąpienie ich nowymi. Kolejny etap pracy będzie dotyczyć wprowadzenia większej ilości funkcji dla pędzli w Kricie. Na przykład wprowadzona zostanie możliwość przekształcenia każdego pędzla w rozpylacz z regulowanym przez użytkownika natężeniem. Niestety, nie wiadomo jeszcze, kiedy pojawi się kolejna wersja programu z wprowadzonymi nowymi funkcjami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)