Obudowa Delock. SSD M.2 NVMe PCIe - szybko i bez rozkręcania PC

Obudowa Delock. SSD M.2 NVMe PCIe - szybko i bez rozkręcania PC

12.09.2019 16:47, aktual.: 12.09.2019 17:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co robicie ze starymi dyskami, kiedy nie są już potrzebne w komputerze? A może czasem zajmujecie się komputerami znajomych i rodziny przy jakiś problemach? Dla HDD i SSD SATA można łatwo dostać kasetkę, ale Delock przygotował coś nawet dla SSD PCIe M.2.

Nie jest problemem podłączenie dysku SSD SATA 2,5” (czy HDD) przez USB. Całe kieszenie czy same interfejsy z SATA na USB są powszechne i tanie. Nieco trudniej jest z SSD M.2 SATA. Najpierw trzeba kupić przejściówkę z M.2 SATA na 2,5” SATA, a później można konstrukcję włożyć do kasetki 2,5”. Albo od razu kupić obudowę SATA M.2 do USB, które są już rzadziej spotykane.

Obraz

SSD PCIe M.2 z kolejną kasetką USB

Z SSD NVMe PCIe nie jest aż tak prosto. Nie można w końcu użyć przejściówki do SATA. Pozostają kieszenie dedykowane pod SSD M.2 NVMe. Nie jest ich w sklepach tak wiele jak modeli 2,5” SATA, ale kolejna dostępna możliwość, to Delock 42614. Dzięki niej bez problemu po prostu wepniemy SSD M.2 PCIe do obudowy i połączymy kablem USB do komputera.

Nie musimy martwić się o prędkości, bo kasetka Delock 42614 korzysta z kontrolera Asmedia ASM2362 i łączy się z PC kablem USB 3.1 Gen 2 (z wtyczką typu C). Dzięki temu szybkość transmisji danych będzie mogła dochodzić do 10 Gb/s (szybkie dyski NVMe oczywiście wielokrotnie przebijają granicę okolic 1,25 GB/s, ale jak na kasetkę USB to i tak dobre możliwości).

Obraz

Sprzęt dla majsterkowiczów i do serwisu

Obudowa Delock pozwoli na lepszą sprawność i wygodę przy kopiowaniu czy klonowaniu danych w przypadku prac z komputerami mającymi dyski SSD M.2 NVMe, więc na pewno będzie dobrym narzędziem w serwisach. Przyda się też, jeśli mamy już niepotrzebne dyski SSD NVMe M.2, bo zawsze możemy zrobić z nich poręczny, szybki i mobilny nośnik danych.

Do obudowy włożymy nie tylko popularne SSD M.2 2280, ale też krótsze: 2260 i 2242. Sprzęt Delock 42614 jest dostępny w sugerowanej cenie 298 złotych. To dużo w porównaniu do tanich kasetek 2,5” USB SATA, ale pamiętajmy, że mówimy o urządzeniu na SSD PCIe z USB 3.1 Gen 2, więc to zuepłnie inna liga.

Źródło: Delock

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)