Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty! na jesieni 2013 roku

01.10.2012 10:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie wszyscy gracze przychylnym okiem patrzą na przeróbki klasycznych, pamiętanych doskonale z dzieciństwa gier, ale obok szykowanego na jesień 2013 roku Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty! chyba trudno będzie przejść obojętnie. Studio Just Add Water wzięło na warsztat legendarną dwuwymiarową platformówkę i postanowiło przenieść ją w całości do 3D, równocześnie nie zmieniając nic, co by wpłynęło na zły odbiór dzieła przez fanów.

Obraz

Podobnie jak to było w 1997 roku, sympatyczny Mudokon Abe ucieknie z fabryki przebrzydłych Glukkonów, którzy postanowili zrobić z reprezentantów jego rasy mięsny przysmak. Przyjdzie mu ratować swoich pobratymców, unikać pułapek i przejmować na chwilę umysły uzbrojonych po zęby Sligów. Wszelkie elementy „staroszkolnej” platformówki przeniesiono do 3D, nie zmieniając jednak sposobu ukazania akcji — wciąż będziemy biegać w prawo lub w lewo, z takim wyjątkiem, że po osiągnięciu skraju ekranu nie zostaniemy przeniesieni na kolejny, lecz wszystko ma zwyczajnie przesuwać się na bieżąco. Czasem kamera pokaże ucieczkę też z nieco innego kąta.

Pociągnęło to za sobą kilka modyfikacji w strukturze gry, ale nie dużo i Just Add Water wypowiada się z tego powodu o nowym Abe's Oddysee jako o podejściu „retro neo” do materii. Nie odkrywamy na nowo koła. Znamy je. Po prostu powsadzaliśmy lepsze szprychy — mówi studio. Wszelkie przerywniki filmowe zostaną zastąpione przez scenki bezpośrednio na trójwymiarowym silniku, dojdzie szybki zapis stanu gry, a trudniejsze zagadki logiczne nieco uproszczono. Tytuł trafi w cyfrowej wersji na platformy PC, Xbox 360, PS3 oraz PlayStation Vita.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)