Odkryj Terrarię na nowo: potężna aktualizacja 1.3 dwuwymiarowego hitu

Odkryj Terrarię na nowo: potężna aktualizacja 1.3 dwuwymiarowego hitu

Odkryj Terrarię na nowo: potężna aktualizacja 1.3 dwuwymiarowego hitu
30.06.2015 18:55

Popularność Minecrafta, czyli składania wirtualnego świata z różnorakich klocków, przyczyniła się też w dużym stopniu do wzrostu zainteresowania dwuwymiarowym odpowiednikiem tego hitu, a więc Terrarią. Po wielu miesiącach wyczekiwania, twórcy gry z Re-Logic wreszcie gotowi są do wypuszczenia aktualizacji 1.3 dla swojego dzieła i zaproszenia fanów do odkrywania go na nowo. Pełna lista zmian jest niezwykle długa.

Good. Bad. I'm the Guy with the YoYo: The Terraria 1.3 Official Trailer

Od strony systemowej, gracze PC na pewno ucieszą się z opcji zapisywania danych w chmurze na platformie Steam, zbierania osiągnięć, a także łatwego dołączania do gier znajomych. Pojawia się kilka nowych opcji przy dobieraniu wyglądu bohatera, a także sporo usprawnień wprowadzonych już do samej rozgrywki. Przykładowo, gdy zginiemy, dowiemy się, ile złota straciliśmy, a miejsce zgonu zaznaczone zostanie na mapie. Bossowie, a więc więksi przeciwnicy, również są na niej odpowiednio identyfikowani. Postacie niezależne, zamieszkujące miasta graczy, także zyskały na animuszu. Mogą wchodzić ze sobą w większe interakcje, nie przeszkadzają graczowi, kiedy ten zarządza ekwipunkiem w skrzyniach i potrafią się bronić przed atakami, zamiast tylko uciekać.

Doszły szlify od strony graficznej. Od takich drobnych, typu animowane otwieranie i zamykanie skrzyń, jak też monety, oraz przeprojektowane niektóre przyciski, przez nowe rodzaje stworów, po zupełnie świeże typy obszarów do zwiedzenia. Łatwo pokonywać armii poczwar nie będzie, zwłaszcza we wprowadzanym trybie Expert, skierowanym do starych wyjadaczy. Pojawia się ponadto pakiet kolejnych wydarzeń specjalnych, a stare niekiedy lekko przeprojektowano. Postęp w każdym z nich będzie teraz wyraźnie widoczny za sprawą osobnego paska, dobrze widocznego na ekranie.

Do odnalezienia jest przeszło 800 nowych przedmiotów, co naturalnie przekłada się też na liczbę kombinacji przy tworzeniu kolejnych z różnych składników. Poznacie poborcę podatkowego, z którym można się naturalnie zaprzyjaźnić, jak też kryjącego się głęboko pod ziemią kościanego kupca ze specjalnym asortymentem w ofercie. Podmieniono poza tym kilka ścieżek muzycznych na zupełnie nowe kompozycje. Drobnych, ale ważnych zmian dostajemy znacznie więcej, ale to było w końcu do przewidzenia. Od ostatniej aktualizacji 1.2.4.1 minął w końcu rok. Dzisiejsza łatka ma również umilić oczekiwanie na zupełnie nową Terrarię: Otherworld, magiczne podejście do tematu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)