Odświeżony Blogger ma lepiej konkurować z WordPressem

Odświeżony Blogger ma lepiej konkurować z WordPressem

01.09.2011 16:17, aktualizacja: 02.09.2011 10:01

Google ogłosił na swojej stronie dużą aktualizację swojej platformy blogowej Blogger. Dzięki zmianom w interfejsie ma ona lepiej konkurować z alternatywnymi rozwiązaniami jak WordPress.

Zdaniem Changa Kima z firmy Google to jedna z większych aktualizacji Bloggera w ciągu ostatnich kilku lat. Programiści nie tylko odświeżyli wygląd platformy, ale również przepisali kod narzędzia tak aby działało ono jeszcze szybciej i bardziej wydajnie. Przejdźmy jednak do konkretów. Nowy Blogger posiada rozbudowany edytor postów z nowym podglądem i większą liczbą kanw. Za pomocą nowej sekcji Overview możemy obserwować reakcje na nasze wpisy - oglądając statystyki wejść, liczbę komentarzy i aktywność odwiedzających stronę. Można także skorzystać z poradników i linków do podobnych blogów.

Google odświeżył również wygląd Bloggera, starając się upodobnić go - podobnie jak inne usługi - do serwisu społecznościowego Google+. Nowy interfejs narzędzia do tworzenia i publikowania blogów zostanie wprowadzony w ciągu kilku najbliższych dni, podał Kim. Google liczy, że dzięki zmianom uda mu się zmierzyć z konkurencją, a zwłaszcza gigantem na tym rynku - WordPressem. Podczas gdy z Bloggera korzysta ledwie 2,9% blogerów w Sieci, jego konkurent popularny jest wśród 54,3% publikujących internautów. Z drugiej co do popularności Joomli korzysta 9,9% blogerów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)