Odświeżony MacBook Air jest wydajniejszy i tańszy

Odświeżony MacBook Air jest wydajniejszy i tańszy

Odświeżony MacBook Air jest wydajniejszy i tańszy
29.04.2014 14:45, aktualizacja: 29.04.2014 17:29

Jeden z najładniejszych laptopów doczekał się nowej wersji. Apple odświeżyło MacBooka Air, który od teraz będzie wydajniejszy i tańszy.

Mimo że firmie Apple niektórzy próbują zarzucać, że ceny ich komputerów są za wysokie, to z pewnością niewiele osób powie, że sprzęt z Jabłkiem jest brzydki, czy źle wykonany. Tym razem niewielkiej aktualizacji doczekały się smukłe MacBooki Air. Nowe modele będą wydajniejsze oraz tańsze. Jeśli ktoś wstrzymał się z kupnem, to teraz powinien być zadowolony z tej decyzji.

Nowe MacBooki Air zostaną wyposażone w wydajniejszy procesor. Stara jednostka zostanie zastąpiona przez nowy dwurdzeniowy Haswell Core i5 o taktowaniu 1,4 GHz (w trybie turbo 2,7GHz). Zarówno w przypadku 11-calowej jak i 13-calowej wersji będziemy mieli do wyboru dwie pojemności dysku SSD, pierwsza to 128 GB, natomiast druga to 256 GB. System do dyspozycji dostanie 4 GB pamięci RAM. Układ graficzny to zintegrowany z procesorem Intel HD5000.

Obraz

Za dodatkową opłatą możemy otrzymać model z dwurdzeniowym procesorem Intel Haswell i7 1,7 GHz(w trybie turbo 3,3 GHz), dysk o pojemności 512 GB lub zwiększyć ilość pamięci operacyjnej do 8 GB. Jedną z największych zalet MacBooka Air jest czas pracy na baterii. Dzięki nowym, bardziej oszczędnym procesorom Intela, wersja 13-calowa wytrzyma 12 godzin bez ładowania, natomiast model 11-calowy około 9 godzin.

Obraz

Największą zaletą nowych modeli oprócz zwiększania wydajności jest obniżenie cen, w Polsce o około 600-700 zł na każdym z modeli. Jeśli ktoś czekał na odświeżoną wersję to z pewnością będzie zadowolony. Miejmy nadzieję, że to nie będzie jedyna obniżka cen produktów Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (142)