OExchange na problemy z wymianą linków w Internecie

OExchange na problemy z wymianą linków w Internecie

02.06.2010 20:55, aktualizacja: 03.06.2010 11:03

OExchange, nowy protokół do wymiany linków w Internecie, zyskał wsparcie wśród największych firm zajmujących się oprogramowaniem.

OExchange to zaprezentowany dzisiaj protokół przeznaczony do wymiany adresów URL z jakiejkolwiek usługi na stronie internetowej. Pozwala na łatwiejsze przesyłanie danych między witrynami WWW, narzędziami do dzielenia się informacjami i usługami takimi jak Google Buzz czy LinkedIn. Ma to zapewnić lepszą wymianę wiadomości między internautami. Obecnie spora część z usług społecznościowych nie współpracuje między sobą - np. za pośrednictwem LinkedIn nie można przesłać materiałów do Buzza i odwrotnie. Ten problem ma rozwiązać OExchange. Największe firmy zajmujące się usługami społecznościowymi porozumiały się właśnie w sprawie wspólnego protokołu. Chris Messina z Google powiedział, że teraz ludzie będą mogli skupić się na tym co przesyłają, a nie na tym jak to zrobić.

OExchange będzie obsługiwany przez takie firmy jak Google, Microsoft, LinkedIn, Digg, Instapaper, StumbleUpon, Clearspring Technologies i inne. Protokół został udostępniony na zasadzie wolnego oprogramowania. Pełną informację na ten temat zamieszczono na stronach internetowych. Na stronach serwisu YouTube można obejrzeć krótki film demonstrujący możliwości OExchange.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)