Office 2011 dla Mac OS X z silnikiem WebKit

Office 2011 dla Mac OS X z silnikiem WebKit

26.10.2010 11:45

Dziś do sprzedaży trafił pakiet Office 2011 dla Mac OS X. Przy okazji wyszło na jaw, że program Outlook 2011 korzysta z silnika WebKit stworzonego przez firmę Apple.

Na temat pakietu Office 2011 informowaliśmy wielokrotnie na łamach vortalu, donosząc o zmianach w wyglądzie czy nowych funkcjach. Dzisiaj zestaw programów biurowych dla Mac OS X trafił do sprzedaży w sklepach w USA. Jak dowiedział się serwis 9To5Mac, program Outlook wchodzący w skład pakietu korzysta z silnika WebKit do renderowania kodu HTML. Co ciekawe, WebKit został opracowany przez firmę Apple, we wcześniejszych wydaniach Office dla Maków wykorzystywany był natomiast Word HTML. Outlook korzysta z WebKita nie tylko do renderowania, ale również tworzenia e-maili korzystających z kodu HTML.

Microsoft nie po raz pierwszy wykorzystał silnik WebKit w swoich programach. Wcześniej pojawił się on między innymi w menadżerze Entourage z 2008 roku. Z silnika stworzonego przez Apple’a korzystają już takie firmy jak Google (przeglądarka Chrome), Nokia czy Samsung. Pakiet Offce 2011 dla Mac OS X można kupić w cenie od 110 dolarów (wersja pojedyncza dla osób uczących się). Pakiet dostępny będzie w 13 wersjach językowych, w tym po polsku. Osoby, które zakupią Office 2008 między 1 sierpnia a 30 listopada, będą mogły za darmo zaktualizować pakiet do wersji 2011. Demo produktu nie zostało jeszcze udostępnione.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)