Office 2011 na Maki pod koniec roku

11.02.2010 19:30

Podczas trwających właśnie targów Macworld 2010 przedstawiciele Microsoftu zdradzili część informacji na temat nowej wersji swojego pakietu biurowego dla Maków. Office 2011 for Mac będzie posiadać zmieniony interfejs, a także kilka wersji - w zależności od platformy.

Według informacji podanych przez Microsoft, nowy Office będzie wprowadzony do sprzedaży pod koniec tego roku. Zamiast klienta pocztowego Entourage pojawi się w nim dobrze znany z pecetowych wersji Outlook. Ponadto wprowadzona zostanie obsługa IRM, formatu Folderów osobistych (.PST) i Visual Basic. Wraz z nowym pakietem biurowym dla Maków pojawi się także protokół do archiwizacji danych PST oraz możliwość pracy grupowej z dokumentami za pomocą SkyDrive i SharePointa.

Ważnym punktem nowego Office for Mac ma być synchronizacja z wersją pakietu dla systemu Windows. Dlatego właśnie, jak powiedziała Amanda Lefebvre z Microsoftu, pojawi się obsługa .PST. Aby obie wersje były do siebie bardziej podobne, w Office dla Maków interfejs wzbogacony będzie o znaną od kilku lat i dobrze zadomowioną już "wstążkę". Element ten zastąpi tradycyjny pasek narzędzi dostępny dotychczas w aplikacjach pakietu.

Microsoft pracuje nad udostępnieniem aplikacji Office dla innych platform Apple’a. Można więc przypuszczać, że pakiet biurowy pojawi się także dla iPhone’ów i iPadów. Nie jest znana jeszcze cena nowej wersji Office for Mac, ale wiadomo, że będą dostępne dwie edycje pakietu - Home and Student oraz Business. Zdaniem Lefebvre, wersja rozwojowa programu ma pojawić się jeszcze latem tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)