Office 2011 na Maki pod koniec roku

Strona głównaOffice 2011 na Maki pod koniec roku
11.02.2010 19:30

Podczas trwających właśnie targów Macworld 2010 przedstawiciele Microsoftu zdradzili część informacji na temat nowej wersji swojego pakietu biurowego dla Maków. Office 2011 for Mac będzie posiadać zmieniony interfejs, a także kilka wersji - w zależności od platformy.

Według informacji podanych przez Microsoft, nowy Office będzie wprowadzony do sprzedaży pod koniec tego roku. Zamiast klienta pocztowego Entourage pojawi się w nim dobrze znany z pecetowych wersji Outlook. Ponadto wprowadzona zostanie obsługa IRM, formatu Folderów osobistych (.PST) i Visual Basic. Wraz z nowym pakietem biurowym dla Maków pojawi się także protokół do archiwizacji danych PST oraz możliwość pracy grupowej z dokumentami za pomocą SkyDrive i SharePointa.

Ważnym punktem nowego Office for Mac ma być synchronizacja z wersją pakietu dla systemu Windows. Dlatego właśnie, jak powiedziała Amanda Lefebvre z Microsoftu, pojawi się obsługa .PST. Aby obie wersje były do siebie bardziej podobne, w Office dla Maków interfejs wzbogacony będzie o znaną od kilku lat i dobrze zadomowioną już "wstążkę". Element ten zastąpi tradycyjny pasek narzędzi dostępny dotychczas w aplikacjach pakietu.

Microsoft pracuje nad udostępnieniem aplikacji Office dla innych platform Apple’a. Można więc przypuszczać, że pakiet biurowy pojawi się także dla iPhone’ów i iPadów. Nie jest znana jeszcze cena nowej wersji Office for Mac, ale wiadomo, że będą dostępne dwie edycje pakietu - Home and Student oraz Business. Zdaniem Lefebvre, wersja rozwojowa programu ma pojawić się jeszcze latem tego roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)