Office odtąd niekompatybilny z Chrome OS. Microsoft pozazdrościł uniwersalności?

Office odtąd niekompatybilny z Chrome OS. Microsoft pozazdrościł uniwersalności?

Office odtąd niekompatybilny z Chrome OS. Microsoft pozazdrościł uniwersalności?
07.11.2016 18:02

W czerwcu tego roku Google ogłosiło świetną wiadomość dla dużej części posiadaczy chromebooków oraz urządzeń innych klas z Chrome OS-em, a mianowicie dostępność na tym systemie operacyjnym sklepu Google Play i aplikacji przeznaczonych na Androida. Ambitne plany mogą jednak zostać skutecznie pokrzyżowane przez firmy trzecie, czego przykładem mogą być ostatnie decyzje Microsoftu.

Udostępniając sklep Play na Chrome OS-a, Google zyskało możliwość stworzenia uniwersalnej metody dystrybucji oprogramowania zarówno na swój mobilny, jak i pulpitowy system. Już podczas tegorocznej konferencji Google I/O jasnym stało się, że Google udało się to, nad czym od miesięcy intensywnie pracuje Microsoft ze swoją Universal Windows Platfrom.

Obraz

A wygląda na to, że producent Windowsa pozazdrościł Google rezultatów. Trudno bowiem inaczej wytłumaczyć decyzję dotyczącą dostępności aplikacji pakietu Office. Redditowa społeczność zauważyła bowiem, że liczne jego składniki, takie jak Word, Excel czy PowerPoint w wersji na Androida, które dotąd bezproblemowo można było uruchomić na wybranych urządzeniach z Chrome OS-em, nagle utraciły kompatybilność z pulpitowym systemem Google.

Wsród urządzeń, na których przestało być możliwe uruchamianie mobilnego Office'a, użytkownicy wymieniają chromebooka ASUS Flip. W praktyce dotychczasowe instalacje aplikacji działają wciąż sprawnie, jednak w sklepie Google Play nie jest już możliwa nowa instalacja – wyświetlany jest standardowy komunikat o braku kompatybilności. A trudno uzasadnić ją inaczej, niż świadomą decyzją Microsoftu o ograniczeniu dostępności mobilnego pakietu Office.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)