Office Remote – kontroluj pakiet Microsoft Office za pomocą smartfona

Office Remote – kontroluj pakiet Microsoft Office za pomocą smartfona

18.11.2013 19:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dział badawczy Microsoft Research znany jest z tego, że potrafi z niebanalnych pomysłów stworzyć coś ciekawego (chociażby znany użytkownikom Windows Phone: TouchDevelop, czyli „dotykowe” Visual Studio). Jedną ze świeżych prac jednostki badawczej jest Office Remote - sterowanie pakietem Office (zainstalowanym chociażby na desktopie) z poziomu urządzenia mobilnego. Projekt jest we wczesnej fazie rozwoju, ale już dziś oferuje wiele ciekawych funkcji. Microsoft Research w przyszłości chce rozwinąć omawiany produkt o kolejne możliwości, łącznie z udostępnianiem ekranu z pakietu Microsoft Office na smartfon. Na dzień dzisiejszy projekt kompatybilny jest z Windows Phone 8 i Microsoft Office 2013. W przyszłości planowane są wersję dla innych platform mobilnych i pozostałych wersji pakietu biurowego (chociażby Office 2013 RT). Użytkownik może za pomocą Office Remote sterować programami: PowerPoint, Word i Excel.

Obraz

Aplikacja może się przydać najbardziej podczas prezentacji, a to jest jednoznacznie związane z programem PowerPoint. Dzięki Office Remote można nawigować pomiędzy slajdami, z opcją podglądu miniaturek. Napewno przyda się także możliwość ustawienia timera, w celu kontrolowania czasu przemowy, a także opcja wyświetlenia notatek. Ciekawym dodatkiem jest również „wirtualny” wskaźnik laserowy. W momencie dotknięcia palcem ekranu smartfona, w danym miejscu na slajdzie w prezentacji pojawi się czerwony znacznik.

Prócz wykorzystania aplikacji w programie PowerPoint, Office Remote poradzi sobie także z otwartymi dokumentem tekstowym i arkuszem kalkulacyjnym. W Wordzie można nawigować pomiędzy nagłówkami i komentarzami. Istnieje także możliwość poruszania się po stronach i linijkach w dokumencie. Otwierając Excela bez problemu poradzimy sobie z przemieszaniem się pomiędzy obiektami i arkuszami. Istnieje także możliwość ingerencji w PivotTable poprzez zastosowanie filtrów i fragmentatorów. W obu przypadkach można zastosować powiększenie.

Obraz

Office Remote już teraz prezentuje się bardzo ciekawie, a to dopiero zapowiedź tego co nas czeka w przyszłości. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które prowadzą prezentację czy wykład. Aby go wypróbować, należy pobrać z marketu darmową aplikację Office Remote (obecnie tylko Windows Phone 8), a także dodatek Microsoft Office Remote PC Setup (współpracujący z Microsoft Office 2013 na Windows 7 i 8). Komunikacja odbywa się poprzez Bluetooth. Zachęcam również do wypróbowania innych aplikacji od Microsoft Research znajdujących się w markecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)