Office tylko jako usługa: koniec Office'a 2007, Microsoft nie robi wyjątków

Office tylko jako usługa: koniec Office'a 2007, Microsoft nie robi wyjątków16.11.2016 15:55
Office tylko jako usługa: koniec Office'a 2007, Microsoft nie robi wyjątków

Mimo że Microsoft Office 2007 ukazał się wraz z Windowsem Vistą, to z pewnością nie zabraknie użytkowników, których rozczaruje wiadomość, że okres wsparcia dla tej wersji pakietu dobiega końca. Na nic jednak płacze i zawodzenia – Microsoft zdecydował, że odrzuci postulaty społeczności i nie skłoni się do wydłużenia okresu wsparcia. Ba, zdecydował się w dodatku na krok, który dodatkowo może zaognić sytuację.

Wersję pakietu Microsoft Office 2007 kojarzymy przede wszystkim z jedną ogromną zmianą w samym interfejsie – to właśnie w nim pojawiły się wstążki, które później zostały zaadaptowane w wielu innych produktach Microsoftu, łącznie z Windowsem. Nawet jeśli nie były witane szczególnie entuzjastycznie, to użytkownicy szybko się przyzwyczaili, czy też raczej musieli się przyzwyczaić.

350191208632707009

Dziś, dzięki wypowiedzi rzecznika Microsoftu dla ZDNet, wiadomo już, że wyznaczona na sierpień przyszłego roku data końca wsparcia dla Office'a 2007 nie zostanie przesunięta, jak miało to miejsce z innymi lubianymi produktami Microsoftu. Dotyczy to całego pakietu, łącznie ze składnikami dla firm na czele z serwerem poczty Exchange.

Ponadto, w odróżnieniu od analogicznych sytuacji z przeszłości, firmy nie będą mogły wykorzystać poprawek oferowanych dotąd w ramach Microsoft Premier Support. Dzięki nim, możliwe było otrzymywanie aktualizacji krytycznych luk bezpieczeństwa za dodatkową opłatą. Microsoft definitywnie kończy z dotychczasowym modelem dystrybucji oprogramowania i nawet w warunkach korporacyjnych stawia wszystko na jedną kartę: jeśli Office, to subskrybowany Office 365.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)