Ogromna awaria sieci. Nie działają strony Amazon, Reddit, Twitter, Twitch i brytyjskiego rządu (aktualizacja)

Poważna awaria sieci
Poważna awaria sieci
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska

08.06.2021 12:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ogromna awaria internetu dotknęła największe witryny informacyjne, w tym The New York Times, CNN i The Guardian, strony brytyjskiego rządu, a także witryny Amazona, Reddita, Twittera i Twitcha. Jako źródło problemu wskazuje się awarię po stronie Fastly, czyli dostawcy tzw. rozwiązań brzegowych.

Awaria dotyczy wielu witryn internetowych i usług, jak Spotify czy Tidal. Jak zaznacza serwis Engadget oraz TechCrunch wśród nich znajdują się m.in. strony The New York Times, The Guardian, CNN, BBC, Amazon, Reddit, Twitter, Twitch, Stack Overflow, GitHub, gov.uk, Hulu, HBO Max, Quora, PayPal, Vimeo i Shopify.

Poważna awaria sieci

W większości przypadków strony całkowicie nie działają. Po wejściu na którąś z nich pojawia się błąd 503. W przypadku Amazona i Twittera nie ładują się obrazy.

Źródłem problemu jest sieć dostarczania treści Fastly (CDN). Fastly jest siecią "brzegową", która znajduje się pomiędzy użytkownikami a witrynami internetowymi. Jak zaznacza Engadget, Fasly zajmuje się m.in. dostarczaniem treści, optymalizacją obrazu, wideo, przesyłaniem strumieniowym, bezpieczeństwem w chmurze czy usługami związanymi z równoważeniem obciążenia sieci.

Awaria została zidentyfikowana przez Fastly i określona jako "globalne zakłócenie CDN". Firma przekazała, że bada jej potencjalny wpływ na wydajność usług CDN. Na stronie dostawcy zamieszczono komunikat: "problem został zidentyfikowany i poprawka jest wdrażana". Fastly na bieżąco przekazuje informacje na temat statusu całej awarii i trwających prac naprawczych.

Aktualizacja, godz. 13:50

Awaria została usunięta. Witryny działają normalnie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)