Oliver Stone nakręci film o Edwardzie Snowdenie

Oliver Stone nakręci film o Edwardzie Snowdenie

Źródło: WikiLeaks/YouTube
Źródło: WikiLeaks/YouTube
Karolina Kowasz
04.06.2014 13:13

Producent takich hitów jak JFK, Nixon czy Nieopowiedziana historia Stanów Zjednoczonych niedługo zmierzy się z kolejnym tematem na topie. Oliver Stone zdecydował się nakręcić film o Edwardzie Snowdenie na podstawie książki Polowanie na Snowdena Luke'a Hardinga.

Źródło: WikiLeaks/YouTube
Źródło: WikiLeaks/YouTube

Według Stone'a, opowiedzenie historii Snowdena będzie prawdziwym wyzwaniem, toteż cieszy go, że w realizacji filmu pomoże także The Guardian, z którego dziennikarzem były współpracownik NSA dzielił się tajnymi dokumentami i na którego łamach pojawiały się ujawnione informacje. Afera wywołana przez byłego pracownika NSA to jedno z największych wydarzeń naszych czasów, uważa reżyser, dla którego Edward Snowden jest bohaterem.

Książka, na której zostanie oparty film, została wydana w Stanach Zjednoczonych w lutym bieżącego roku. Polskie tłumaczenie pojawiło się bardzo szybko, zaledwie dwa miesiące później. Tytuł został przyjęty przez recenzentów oraz czytelników bardzo pozytywnie i zebrał bardzo wysokie noty.

Zdjęcia do filmu zaczną się pod koniec tego roku. Premiera tego niewątpliwe oczekiwanego tytułu nie została jeszcze wyznaczona.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)