Oliver Stone nakręci film o Edwardzie Snowdenie

Strona głównaOliver Stone nakręci film o Edwardzie Snowdenie
04.06.2014 13:13
Źródło: WikiLeaks/YouTube
Źródło: WikiLeaks/YouTube

Producent takich hitów jak JFK, Nixon czy Nieopowiedziana historia Stanów Zjednoczonych niedługo zmierzy się z kolejnym tematem na topie. Oliver Stone zdecydował się nakręcić film o Edwardzie Snowdenie na podstawie książki Polowanie na Snowdena Luke'a Hardinga.

Źródło: WikiLeaks/YouTube
Źródło: WikiLeaks/YouTube

Według Stone'a, opowiedzenie historii Snowdena będzie prawdziwym wyzwaniem, toteż cieszy go, że w realizacji filmu pomoże także The Guardian, z którego dziennikarzem były współpracownik NSA dzielił się tajnymi dokumentami i na którego łamach pojawiały się ujawnione informacje. Afera wywołana przez byłego pracownika NSA to jedno z największych wydarzeń naszych czasów, uważa reżyser, dla którego Edward Snowden jest bohaterem.

Książka, na której zostanie oparty film, została wydana w Stanach Zjednoczonych w lutym bieżącego roku. Polskie tłumaczenie pojawiło się bardzo szybko, zaledwie dwa miesiące później. Tytuł został przyjęty przez recenzentów oraz czytelników bardzo pozytywnie i zebrał bardzo wysokie noty.

Zdjęcia do filmu zaczną się pod koniec tego roku. Premiera tego niewątpliwe oczekiwanego tytułu nie została jeszcze wyznaczona.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)