Oloneo PhotoEngine za darmo do 31 maja

Oloneo PhotoEngine za darmo do 31 maja

26.04.2011 16:58

Firma Oloneo udostępniła ograniczoną czasowo wersję testową programu PhotoEngine 1.0 Beta, który wzbogacił naszą bazę programów. Z PhotoEngine 1.0 Beta można korzystać za darmo do 31 maja tego roku.

Oloneo PhotoEngine to program stanowiący połączenie ciemni cyfrowej i narzędzia do tworzenia obrazów HDR. Możliwości wywoływania zdjęć obejmują nawet 96-bitowe pliki RAW i nie ograniczają się do korekty ekspozycji czy nasycenia kolorów. Mamy tu do dyspozycji również bardzo przydatną funkcję ustawiania balansu bieli na podstawie punktu na zdjęciu, możliwość operowania krzywymi koloru oraz precyzyjne narzędzia pozwalające na kontrolę jasności i nasycenia barw. Nawet jeśli do dyspozycji mamy tylko jedno zdjęcie, z użyciem tego programu można już przy wywoływaniu stworzyć obraz HDR (w przypadku pliku JPG będzie to pseudo-HDR) z użyciem narzędzia HDR ToneMap.

Jeśli jednak posiadamy więcej niż jedno zdjęcie tej samej sceny (RAW lub JPG), możemy skorzystać z narzędzi HDR DeNoise i HDR ReLight. HDR DeNoise automatycznie dopasowuje położenia zdjęć, a następnie przetwarza dostępne ujęcia, aby maksymalnie zlikwidować szumy. Narzędzie HDR ReLight jest szczególnie godnym uwagi komponentem programu, gdyż daje pełną kontrolę nad znajdującymi się na zdjęciach źródłami światła. Po złożeniu plików oświetlonych w różny sposób w obraz HDR, moduł analizuje oświetlenie i daje użytkownikowi kontrolę nad temperaturą i mocą światła z każdego źródła, co pozwala nawet na zamianę zdjęcia zrobionego w dzień w nocne. Wynikowe projekty tych dwóch modułów można potraktować w taki sam sposób, jak inne zdjęcia, i skorzystać z parametrów wywoływania. Aby zrozumieć działania modułów, warto zapoznać się z filmami instruktażowymi z kanału Oloneo na YouTube.

Na uwagę zasługuje również sposób zapisywania historii edycji zdjęcia. Do projektu stworzonego w PhotoEngine trafia nie tylko obecny stan zdjęcia, ale również wszystkie zmiany i wersje obrazu. Ciekawą funkcją jest możliwość odtworzenia wszystkich kroków oraz interaktywny podgląd. Satysfakcjonującą wersję obrazu można w każdej chwili wyeksportować w formatach TIFF i JPG.

Oloneo PhotoEngine 1.0 Beta dla systemu Windows można używać za darmo bez ograniczeń do 31 maja. Program znajduje się w dziale Programy -> Grafika -> Tworzenie obrazów HDR.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)