OneDrive tnie ceny i zwiększa pojemność

OneDrive tnie ceny i zwiększa pojemność

OneDrive tnie ceny i zwiększa pojemność
23.06.2014 19:13, aktualizacja: 23.06.2014 23:52

Microsoft ogłosił dziś drastyczne cięcia cen przestrzeni w usłudze OneDrive. Oprócz obniżek zwiększono także ilość miejsca, jakie dostaniemy za założenie konta lub polecenie go znajomym. Na nowej ofercie skorzystają również użytkownicy Microsoft Office 365.

Usługa OneDrive nie była do tej pory zbyt konkurencyjna cenowo. Główny adwersarz, Dysk Google, miał dużo ciekawszą i atrakcyjniejszą ofertę, a ostatnie zapowiedzi Apple dotyczące nowych funkcji iCloud również brzmią bardzo poważnie. Microsoft nie chcąc, aby OneDrive pozostał tylko niszą w usługach dysków online, zdecydował się na znaczące obniżki cen i nie tylko.

Zwiększenie ilość przestrzeni w usłudze OneDrive odczują wszyscy. Użytkownicy posiadający darmowe konto będą mogli cieszyć się aż z 15 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej (wcześniej było to 7 GB, choć z drugiej strony jeszcze wcześniej, gdy OneDrive nazywał się SkyDrive, było to aż 25 GB). Oczywiście nadal za polecenie usługi OneDrive będzie można otrzymać do 5 GB dodatkowego miejsca (po 500 MB za każde zaakceptowane zaproszenie) oraz 3 GB za automatyczne przesyłanie zdjęć z telefonu.

Obraz

Ceny za korzystanie z dodatkowego, płatnego miejsca uległy obniżeniu o ok. 70%. Na miesiąc 100 GB zakupimy już za 8 zł (do tej pory cena wynosiła 30 zł), a 200 GB wyniesie nas 16 zł (wcześniej 45 zł). Wszyscy obecni użytkownicy automatycznie otrzymają niższą cenę usługi.

Najciekawszą zmianą jest jednak zwiększenie darmowej przestrzeni dyskowej dla osób, które wykupiły subskrypcję Microsoft Office 365. Obecnie przy zakupie onlinowego pakietu biurowego, każdy otrzyma 1 TB dodatkowego miejsca w usłudze OneDrive. Dotyczy to także wersji dla Użytkowników Domowych i Personal. Szczególnie atrakcyjna staje się pierwsza oferta. Za 29,99 zł stajemy się posiadaczami miesięcznej subskrypcji Microsoft Office 365 Personal oraz 1 TB przestrzeni na dysku OneDrive. W Dysku Google w tej cenie również otrzymamy 1 TB miejsca w chmurze, ale od Microsoftu dostaniemy dodatkowo pakiet biurowy. Jeśli zechcemy kupić pakiet Home (5 użytkowników, całość kosztuje 42,99 zł), wówczas każdy z użytkowników otrzyma 1 TB miejsca w usłudze OneDrive.

Microsoft obniża ceny, aby nie wypaść z rynku usługodawców przestrzeni dyskowej w chmurze i zyskać w walce z Google. Takie wojny pomiędzy korporacjami mogą jedynie pozytywnie wpłynąć na nasze wydatki. Czekamy zatem na kolejne promocje. Omawiane zmiany wejdą w życie od przyszłego miesiąca.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)