OnLive zostaje po cichu przejęte — czy raczej uratowane?

20.08.2012 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czarne chmury zawisły nad usługą strumieniowania gier i aplikacji z chmury OnLive, ale wygląda na to, że ostatecznie nie zniknie ona z rynku. Kiedy świat obiegła wieść o nagłych zwolnieniach w firmie, a nawet wizji rychłego jej bankructwa, kierownictwo zmuszone było wyjaśnić sytuację — otóż OnLive „po cichu” zostało w całości przejęte. Według ich zapewnień, wszystko ma działać dalej bez żadnych przerw, restrukturyzacja jednak będzie dla wielu bolesna.

Możemy potwierdzić, że majątek OnLive został przeniesiony do nowo utworzonej firmy, która dysponuje sporymi środkami finansowymi i będzie kontynuowała utrzymywanie [...] usług, aplikacji, urządzeń, jak też dotychczasowych [...] partnerstw — wyjaśnia szef OnLive Steve Perlman. Zapewnia też, że przy „nowym” przedsięwzięciu znajdzie zatrudnienie duża część dotychczasowych pracowników, a także zupełnie nowi. Przeprasza za brak szybszych informacji o sytuacji.

Wciąż wiele się nam niemniej nie mówi. Według nieoficjalnych wieści posady straciła ponad połowa z pracowników. Sugeruje się, że wobec możliwości pozbycia się podupadającej firmy, której utrzymywanie pochłaniało miesięcznie miliony dolarów, Perlman pozwalniał ludzi, aby ułatwić przejęcie OnLive. Nic nie wiadomo też o nowych właścicielach, poza tym, że będą operować pod nazwą OnLive. Jednym z inwestorów jest spółka kapitałowa Lauder Partners, która inwestuje również w Aereo czy LiveScribe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)