Open Source Day 2012 z patronatem Komisji Europejskiej

Wojciech Kowasz

30.04.2012 10:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przypominamy, że już za nieco ponad tydzień, 8 maja w Warszawie, odbędzie się konferencja Open Source Day 2012 — największe w Polsce spotkanie poświęcone tematyce wolnego oprogramowania. Organizatorzy konferencji pozyskali w tym roku oficjalny patronat Komisji Europejskiej.

Dzięki honorowemu partnerstwu władz Unii Europejskiej na konferencji pojawią się przedstawiciele Komisji, którzy opowiedzą o projekcie joinup. Jest to nowa inicjatywa Komisji Europejskiej wspierająca rozwiązania Open Source w administracji publicznej krajów członkowskich Unii. Oprócz tego agenda wydarzenia obfituje w prelekcje prowadzone przez pracowników największych firm wnoszących swój wkład w wolne oprogramowanie. Znajdziemy tu takich gigantów jak Red Hat, HP czy Alfresco, a także rodzime firmy: Linux Polska, OpenSaaS i B2B. W planie są również konkursy z nagrodami, warsztaty praktyczne, niezliczone dyskusje poza wykładami i wiele innych niespodzianek.

Aby wziąć udział w konferencji wystarczy dokonać bezpłatnej rejestracji. Dodatkowo z okazji jubileuszu (piąta edycja konferencji) spotkaniu towarzyszy organizowana wraz z fundacją DKMS akcja „Podziel się swoim kodem”, której celem jest zachęcenie uczestników do podzielenia się szpikiem kostnym. Portal dobreprogramy jest patronem medialnym wydarzenia.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także