Opera 42 – w nowej becie kolejne przydatne funkcje. Na co komu rozszerzenia?

Opera 42 – w nowej becie kolejne przydatne funkcje. Na co komu rozszerzenia?
03.11.2016 16:20
Opera 42 – w nowej becie kolejne przydatne funkcje. Na co komu rozszerzenia?

Opera w ciągu ostatnich miesięcy zyskała funkcje, które rzeczywiście mogą przyciągnąć nowych użytkowników. Tempo prac, nawet nad całkiem rozbudowanymi modułami, jak np. czytnik RSS, jest imponujące, a nie wygląda na to, aby jej twórcy łapali zadyszkę. Wręcz przeciwnie, do opublikowanej właśnie wersji beta Opery 42 trafiła kolejna nowość – prosta, acz praktyczna.

Kalkulator walut

350190733887760321

Użytkownicy Opery nie muszą już każdorazowo formułować zapytania do Google, które poskutkuje przeliczeniem widocznej na stronie kwoty podanej w nieznanej walucie na przykład na polskie złote. Zrobi to za nich sama przeglądarka. Wystarczy bowiem zaznaczyć cenę na stronie, aby nad nią wyświetlił się dymek z kwotą przeliczoną na walutę, którą określić można w ustawieniach. Nie brakuje oczywiście złotego.

Po implementacji funkcji wyświetlania dymku nad zaznaczonym tekstem (już wcześniej można było w ten sposób rozpocząć wyszukiwanie oraz skopiować zaznaczenie), niektórzy użytkownicy wyrazili niechęć do tego pomysłu rozwiązań. Dla nich przygotowana została możliwość wyłączenia kalkulatora, a także całego menu kontekstowego. Dane wykorzystywane do przeliczanie dostarczane są przez Europejski Bank Centralny i aktualizowane codziennie.

Nowości w czytniku RSS

350190733887956929

Ponadto w najnowszej becie wprowadzono także nowości do czytnika RSS – podczas wyświetlania stron oferujących możliwość subskrypcji, na pasku adresu będzie odtąd widoczna ikona gazety. Jej kliknięcie umożliwia dołączenie do czytnika któregoś z dostępnych kanałów. Nowości są zatem całkiem przyjemne, pozytywne wrażenie robi także fakt, że implementacja wielu nowych funkcji w relatywnie krótkim czasie, nie odbiła się negatywnie na szybkości Opery, której najnowszę betę można już testować.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)