Opera Mini 6 teraz także w wersji na iPada

Opera Mini 6 teraz także w wersji na iPada

24.05.2011 16:04

Zespół Opera Software wydał nową wersję Opery Mini przeznaczoną dla urządzeń przenośnych firmy Apple. Z Opery Mini 6 nareszcie można bezpłatnie skorzystać także w wersji natywnej dla iPadów.

Najważniejsza zmiana w Operze Mini 6 to wprowadzenie obsługi iPadów. Wcześniej dostępna była jedynie wersja dla urządzeń z mniejszymi ekranami, z której można było korzystać w tabletach przy pomocy iPadowego emulatora - raczej mało komfortowo. Obecnie programiści przebudowali interfejs przeglądarki, aby dostosować go ekranu iPada. Kolejnym celem było też uzyskanie większej przestrzeni dla wyświetlanych stron. Dlatego też w wersji na iPada część funkcji dostępna jest w formie okienek dialogowych, ułatwiono też korzystanie z menu. Poza tym pojawiła się nowa skórka. Z kolei dla iPhone’ów i iPodów touch z wyświetlaczami Retina wprowadzono lepszą obsługę gestów - na przykład tych umożliwiających powiększanie. Kolejna nowość to ułatwione dzielenie się materiałami za pośrednictwem My Opera, Facebooka czy Twittera.

Mniejsze zmiany w Operze Mini 6 dla iOS to chociażby otwieranie linków w kartach w tle, a także obsługa takich nieromańskich krojów pisma jak arabski czy chiński. Opera powoli wyrasta na jedną z najchętniej używanych przeglądarek mobilnych, głównie dzięki funkcji umożliwiającej nawet 90% kompresję danych. Umożliwia ona szybkie przeglądanie stron i skutkuje mniejszymi rachunkami za połączenia z Internetem. Jest obecna zarówno w Androidzie, iOS, Symbianie, ale także zwykłych telefonach komórkowych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)