Opera Mini dla Androida już dostępna w wersji stabilnej

Opera Mini dla Androida już dostępna w wersji stabilnej

14.07.2010 11:01, aktualizacja: 14.07.2010 12:02

Opera Software wprowadziła kolejne wydanie swojej przeglądarki internetowej dla Androida. Opera Mini 5.1 dla systemu firmy Google dostępna jest w serwisie Android Market.

Różnic między poprzednią wersją, a najnowszą nie ma zbyt wiele. Wprowadzono obsługę smartfonów z większymi ekranami (takich jak HTC Evo 4G czy Moto Droid X), wyeliminowano również sporą ilość błędów. Poprawiono przewijanie stron w widoku horyzontalnym, a także dopasowanie trybu pełnoekranowego. Opera Mini obsługuje teraz 96 języków, może być ustawiona jako domyślna przeglądarka w Androidzie, pozwala również na automatyczne zapisywanie sesji, nawet jeśli wymuszono zamknięcie przeglądarki. Z pełną listą zmian można zapoznać się na blogu Opera Software.

Opera Mini charakteryzuje się technologią umożliwiającą kompresję danych przed przesłaniem ich do smartfona. Pozwala to na znaczne ograniczenie ilości danych do pobrania - nawet o 90%. Jest to chyba najciekawsze rozwiązanie wprowadzone przez Operę. Strona, którą chcemy odwiedzić jest najpierw kompresowana na serwerach Opery, a następnie przesyłana na urządzenie. W ten sposób zaoszczędzamy czas potrzebny na otwarcie witryny, a także pieniądze. Specjalne mechanizmy transmisji umożliwiają szybkie korzystanie z Internetu nawet jeśli lokalna sieć bezprzewodowa jest mocno przeciążona.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)