Opera Mini na iPhone ma problemy ze standardami

Opera Mini na iPhone ma problemy ze standardami

16.04.2010 13:42, aktualizacja: 16.04.2010 14:36

W poniedziałek do sklepu App Store trafiła przeglądarka internetowa zespołu Opera Software. Producent zachwalał Operę Mini jako jedną z najszybszych aplikacji do przeglądania Internetu w smartfonach. Okazuje się jednak, że przeglądarka, przynajmniej w wersji dla telefonu iPhone, nie jest wcale taka dobra jak ją malowano.

Opera Mini posiada nowatorską technologię, która pozwala na kompresję danych podczas przeglądania stron WWW. Witryny są najpierw przesyłane na serwery Opery, gdzie zostają zmniejszone i dopiero wówczas przesłane do telefonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu ograniczona jest ilość danych do pobrania - nawet o 90%. Jednak użytkownicy Opery Mini w iPhone’ach już od poniedziałku narzekali na słabe działanie przeglądarki. Pojawiały się głosy o problemach z obsługą JavaScript, powiększenia czy technologii wielodotykowej. Teraz okazuje się, że Opera Mini przegrywa z mobilną wersją Safari w testach Acid3.

Acid3 to jeden z testów wprowadzony przez organizację W3C. Ma on za zadanie zbadać jakość silnika odpowiedzialnego za renderowanie stron w przeglądarce, czyli inaczej mówiąc testuje zgodność przeglądarki ze standardami. Jak zauważa serwis iSmashPhone, w teście Acid3 wydana niedawno Opera Mini na telefony iPhone zdobyła 74 punkty na 100 możliwych. Dla porównania Safari dla iPhone’ów zdobywa 100 na 100 punktów. Przy okazji warto podać wyniki innych przeglądarek dla smartfonów, które przytacza serwis AppleInsider. Android 2.0 zdobył 93 punkty, Palm webOS - 92, a Internet Explorer Mobile 6... 5 punktów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)