Opera Mini zgłoszona do App Store

Opera Mini zgłoszona do App Store

23.03.2010 16:04

Dzisiaj zgłoszono przeglądarkę Opera Mini do sklepu dla iPhone’ów i iPodów touch. Nie oznacza to jednak, że Opera Mini jest już dostępna w App Store - ani, że będzie...

Przeglądarka była prezentowana podczas konferencji Mobile World Congress w lutym tego roku. Teraz producent chciałby, aby z Opera Mini mogli skorzystać zwykli klienci App Store. Pytanie za milion dolarów brzmi: Czy Apple wyrazi na to zgodę? Firma znana jest z odrzucania konkurencyjnych urządzeń dla iPhone’ów. Opera Mini może np. zostać określona jako dublująca funkcje dostępne w Safari (domyślna przeglądarka Apple’a) i nie dostać się do App Store.

Zdaniem zespołu Opery, przeglądarka jest 6 razy szybsza od konkurencyjnych programów. W nowej wersji Opery Mini ulepszono technologię kompresji danych przed przesłaniem ich do telefonu. Dzięki temu ilość danych podczas transferu jest nawet o 90% mniejsza. Przeglądarka pozwala również na szybkie korzystanie z Internetu nawet jeśli sieć jest przeciążona wieloma użytkownikami i transfer danych spada. Przed dwoma tygodniami pracownicy norweskiej firmy udostępnili też wersję Opery Mini dla smartfonów z systemem Android.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)