Opera Mini zyskuje na popularności w Polsce

Opera Mini zyskuje na popularności w Polsce

27.10.2010 11:33

Opera Mini jest coraz chętniej używana w naszym kraju. Liczba odsłon stron WWW zwiększyła się o 68,5% w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku.

Ze statystyk opublikowanych przez zespół Opera Software wynika, że we wrześniu na każdego polskiego użytkownika Opery Mini przypadło średnio 239 odsłon. Transfer danych wzrósł w porównaniu z zeszłym rokiem o 52,8%, zaś liczba użytkowników w skali rocznej o 16,1%. Polska jest obecnie drugim krajem w Europie pod względem liczby osób korzystających z mobilnej przeglądarki Opery. Na pierwszym miejscu znalazła się Anglia, a na dalszych takie państwa jak Niemcy, Włochy, Francja czy Czechy. Nadal najczęściej odwiedzanymi stronami jest wyszukiwarka Google, poza tym Nasza Klasa, Onet, Wirtualna Polska, Wikipedia i YouTube.

We wrześniu z Opery Mini korzystało ponad 71 mln osób na całym świecie, co stanowi wzrost o 7,1% w porównaniu z sierpniem tego roku. We wrześniu obejrzano za pomocą mobilnej przeglądarki 36,9 mld stron internetowych, generując 535,3 mln megabajtów danych. Najpopularniejszą stroną odwiedzaną przez europejskich użytkowników Opery Mini jest wyszukiwarka Google, ale coraz częściej na drugim miejscu pojawia się Facebook. Europejczycy z Internetem łączą się najchętniej za pomocą telefonów takich firm jak Nokia, Sony Ericsson, a także Apple. Aplikacja dostępna jest między innymi dla Androida, BlackBerry czy iOS. W sierpniu Opera Mini obchodziła swoje 5 urodziny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)