Opera Mobile 10.1 dla Symbiana znacznie szybsza od poprzedniczki

Opera Mobile 10.1 dla Symbiana znacznie szybsza od poprzedniczki

24.11.2010 11:12, aktualizacja: 24.11.2010 12:58

Ukazała się finalna wersja Opery Mobile 10.1 dla smartfonów z systemem Symbian Series 60. Przyśpieszono w niej znacznie przeglądanie stron WWW.

Jak podaje zespół Opera Software, w finalnym wydaniu przeglądarki wprowadzono nową optymalizację silnika JavaScript o nazwie Carakan. Wchodzi on również w skład przeglądarki desktopowej. Testy SunSpider badające wydajność silnika JavaScript wykazały, że najnowsza wersja Opery Mobile 10.1 jest nawet o 9 razy szybsza od wcześniejszego wydania przeglądarki. Kolejne nowości to możliwość geolokacji, czyli zaznaczenia swojego położenia na mapie. Funkcja ta jest dostępna opcjonalnie.

Już we wcześniejszych wersjach Operę Mobile wyposażono w technologię Opera Turbo kompresującą dane przed ich pobraniem z Sieci. Dzięki zastosowaniu tego dodatku, proces pełnego wczytywania stron internetowych trwa krócej i zużywa mniej cennego transferu. Oprócz tego Opera Mobile oferuje takie funkcje jak przeglądanie w kartach, wirtualną klawiaturę, kinetyczne przewijanie i autorotację do ustawienia horyzontalnego. Wersja beta Opery 10.1 wprowadzona była w lipcu tego roku, zaś Opera Mini 5.1 dla Nokii - pod koniec października.

Opera 10.1 jest dostępna dla smartfonów na platformie Symbian^3 oraz 3 i 5 edycji platformy Symbian S60. Aplikację można pobrać za darmo bezpośrednio na telefon ze strony producenta.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)