Opera na polskich uczelniach

15.11.2010 12:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś rozpoczyna się cykl spotkań z reprezentantami firmy Opera na wybranych uczelniach w Polsce — Opera University Tour — część programu edukacyjnego Opera Education. Studenci będą mogli zadać pytania developerom i menedżerom produkcji a ponadto nawiązać kontakty z pracownikami jednej z wiodących firm IT na świecie. Seminaria zostaną poprowadzone przez Charlesa McCathieNevile’a, dyrektora ds. standardów w Opera Software, a także przewodniczącego grupy ds. aplikacji internetowych W3C.

Pracownicy Opery wierzą, że dzięki takim spotkaniom nawiążą kontakt z kolejnym pokoleniem twórców nowych technologii i standardów (w szczególności webowych) w świecie IT. Obecni studenci to ludzie, którzy w najbliższych latach zaczną decydować o przyszłości Internetu. To skłania Operę do organizacji spotkań ze studentami z całego świata. Na spotkaniach poruszone zostaną takie zagadnienia jak: historia i przyszłość stron internetowych i aplikacji webowych, rynek przeglądarek internetowych, otwarte standardy webowe, aplikacje webowe oraz rola przeglądania stron na urządzeniach mobilnych, szczególnie w krajach rozwijających się.

Program spotkań został dostosowany do indywidualnych potrzeb każdej uczelni, na której zawita Opera. W Polsce są to: Uniwersytet Adama Mickiewicza i Politechnika Poznańska — 15 listopada, Uniwersytet Łódzki — 16 listopada, Politechnika Rzeszowska — 17 listopada, Uniwersytet Jagielloński — 18 listopada, Uniwersytet Śląski (w Sosnowcu) — 18 listopada. Miejsca spotkań i godziny można znaleźć na stronie poświęconej seminariom.

Spotkania z Operą na uczelniach w Polsce jest kontynuacją programu po podobnych imprezach na Ukrainie, w Brazylii, Indonezji, Indiach, Niemczech, RPA, Taiwanie, Francji, Hiszpanii, Rosji, Nepalu i Wielkiej Brytanii. Planowane są kolejne spotkania, ale Opera jeszcze nie podaje do jakiego kraju pojadą jej reprezentanci w przyszłym roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)