Opera na telewizorach zmienia nazwę, teraz to Vewd Browser

Opera na telewizorach zmienia nazwę, teraz to Vewd Browser

Opera na telewizorach zmienia nazwę, teraz to Vewd Browser
20.11.2017 13:23, aktualizacja: 12.06.2018 16:06

Opera Software oprócz tworzenia przeglądarki internetowej, opracowała również system operacyjny dla Smart TV. Wydzielony został oddział, który zajmował się rozwojem Opera TV, a jego było zapewnienie dopracowanej alternatywy dla Android TV czy Tizena stosowanego w telewizorach Samsunga, a także tworzenie portów przeglądarki na systemy operacyjne innych firm.

Opera TV is now Vewd

Rynek systemów operacyjnych dla telewizorów wciąż jest młody i wciąż nie został zdominowany przez jednego gracza. W związku tym, wiele firm próbuje swoich sił, tworząc własne oprogramowanie. Opera nie jest tutaj wyjątkiem i chociażby Mozilla zaproponowała swojego Firefox OS. System Opera TV znajdziemy na Smart TV, odtwarzaczach Blu-ray oraz dekoderach. Korzysta z niego m.in. Sony, Samsung, TCL czy Hisense.

W 2016 roku firma Moore Freres & Company kupiła Opera TV i ogłosiła, że zmieniona zostanie marka – Opera TV stanie się Vewd. Zmiany dotknęły także przeglądarkę Opera, która skierowana jest na Android TV. Teraz występuje ona pod nazwą Vewd Browser.

Obraz

Zmieniona została jedynie nazwa, oprogramowanie pozostało to samo. Przeglądarka powinna jednak dostać pokaźną paczkę usprawnień. Vewd Browser (Opera TV) była bowiem dotąd krytykowana przez wielu użytkowników i ma tylko 2,5 gwiazdki w Play Store.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)