Opera nie dla iPhone’a: rozwój przeglądarki na iOS‑a porzucony

Opera nie dla iPhone’a: rozwój przeglądarki na iOS-a porzucony

26.05.2017 17:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo że przeciętni użytkownicy iPhone'ów i iPadów nieczęsto sięgają po alternatywy dla Safari, to w App Store ich nie brakuje. Swoje aplikacje ma tam także Opera: jest to Opera Mini, która oferuje lubianą przez użytkowników kompresję danych, oraz w pewnym sensie eksperymentalna Opera Coast.

Rzecz w tym, że oba programy od dłuższego czasu nie były aktualizowane. W przypadku Opery Mini ostatnia wersja, która przyniosła blokowanie reklam, data ostatniej aktualizacji to 16 czerwca 2016 roku. Najnowsza wersja Opery Coast jest nieco świeższa – ukazała się 3 grudnia zeszłego roku. Uwagę na to zwrócił Brian Fagioli, który zapytał o brak aktualizacji na Twitterze Opery.

@brianfagioli Hi, at this moment we don't have a team working on IOS which is why we haven't released any updates. /Rosi

— Opera (@opera) 26 maja 2017Odpowiedź jest sporym zaskoczeniem. Otóż w tej chwili Opera nie posiada nawet zespołu programistów, który zajmowałby się rozwojem przeglądarki na mobilnym systemie Apple. Nie zapowiedziano jakichkolwiek zmian w tej kwestii, co oznacza jedno – rozwój aplikacji na urządzenia mobilne z jabłkiem został porzucony.

Autorzy komentarzy w iTunes z reguły porównują wersję mobilną z wersją pulpitową, na tle której aplikacja na iOS-a ma wypadać blado. Użytkownicy wspominają między innymi o powolnym działaniu oraz niestabilności. Zgodnie z odpowiedzią, jaką otrzymał Brian Fagioli, nie należy oczekiwać, że te mankamenty zostaną usunięte.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)