Opera o preferencjach użytkowników Androida i iOS

Opera o preferencjach użytkowników Androida i iOS

27.10.2011 11:36

Czy użytkownicy smartfonów z Androidem są lepiej wykształceni? Z kolei osoby korzystające z Windows Phone bardzo lubią pocztę. Opera wydała kolejny raport na temat użytkowników przeglądarek Opera Mini i Opera Mobile.

Tym razem norweska firma skupiła się na użytkownikach najpopularniejszych systemów mobilnych. Z opublikowanego raportu możemy dowiedzieć się, że użytkownicy Androida częściej odwiedzają strony muzyczne i edukacyjne, w tym serwisy uczelni. Z drugiej strony najrzadziej spośród badanych internautów łączą się oni z serwisami społecznościowymi za pomocą przeglądarki. Ten temat najbardziej interesuje natomiast użytkowników iOS. Z kolei osoby korzystające ze smartfonów z Windows Phone najchętniej odwiedzają serwisy pocztowe i komunikacyjne.

Ciekawe są też dane dotyczące liczby użytkowników Opery Mini w Europie. Polska znalazła się na 2 miejscu - za Wielką Brytanią. Wyprzedziliśmy natomiast takie państwa jak Niemcy czy Włochy. W skali rocznej liczba użytkowników Opery Mini w naszym kraju rośnie o 59,8%. Zwiększa się również transfer danych (131,8%) i liczba odsłon (133,8%). Najchętniej odwiedzamy takie serwisy jak Google.com, Nasza Klasa, Facebook, Wirtualna Polska czy YouTube. Natomiast w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych telefonów króluje Nokia (5130 XpressMusic, C3, X2, 6300). Dopiero na 5 miejscu znalazł się Samsung GT-S5620.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)