Opera pomoże uruchamiać widżety w Androidzie

Opera pomoże uruchamiać widżety w Androidzie

22.12.2010 11:53, aktualizacja: 22.12.2010 13:21

Zespół Opera Software przygotował nowe środowisko uruchomieniowe widżetów dla Androida. Opera Widgets Runtime pozwoli na korzystanie z widżetów Opery w systemie firmy Google.

Udostępnione w wersji alpha środowisko bazuje na nowej specyfikacji WAC 1.0 (Wholesale Applications Community). Platforma ta łączy największych producentów telefonów, a także operatorów na całym świecie (między innymi Vodafone, China Mobile, Samsung, Huawei). Jej zadaniem jest ułatwienie dostępu programistom do produktów poszczególnych firm. WAC powołany został w lutym tego roku przez 24 firmy związane z rynkiem telefonów komórkowych podczas konferencji Mobile World Congress w Barcelonie.

Przygotowane przez Operę środowisko umożliwi uruchamianie widżetów dostępnych na stronach widgets.opera.com. To kolejny krok w stronę upowszechnienia widżetów Opery. Wcześniej norweska firma wprowadziła możliwość ich uruchamiania w desktopowych i mobilnych wydaniach swojej przeglądarki. Nad podobnymi rozwiązaniami pracuje również Mozilla. Pod koniec października informowaliśmy o udostępnieniu prototypu platformy Open Web Apps. Pozwoli ona na udostępnianie gier i programów na potrzeby takich przeglądarek internetowych jak Firefox, Internet Explorer, Chrome, Opera czy Safari.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)