Opera wkrótce wprowadzi obsługę Google Instant

Opera wkrótce wprowadzi obsługę Google Instant

10.09.2010 11:26

Zespół Opera Software niedługo wprowadzi obsługę Google Instant w swojej przeglądarce internetowej. Na razie podano jak samemu rozwiązać problem z nową usługą firmy Google.

Opera jest jedną z przeglądarek, które jeszcze nie obsługują nowej usługi w wyszukiwarce Google. Obecnie Google Instant poprawnie działa w przeglądarce Chrome 5 i 6, Firefox 3.x, Safari 5 (w systemie Mac OS) i Internet Explorer 8. Wkrótce ma to się jednak zmienić, bo zespół Opery pracuje nad zmianami w swojej przeglądarce. Na razie pracownicy Opery zamieścili krótki klip wideo prezentujący jak samemu uruchomić Google Instant w przeglądarce. Okazuje się, że jest to całkiem proste. Wystarczy „oszukać” wyszukiwarkę zmieniając w ustawieniach Opery identyfikację przeglądarki na Firefoksa. W ten sam sposób można uruchomić w Operze inną usługę firmy Google - animacje na głównej stronie wyszukiwarki.

Przypomnijmy, że Google Instant to nowa usługa w wyszukiwarce Google umożliwiająca wyświetlanie wyników wyszukiwania już w trakcie wpisywania hasła. Pracownicy firmy z Mountain View cały czas pracują nad usługą, nadal jednak brakuje w niej niektórych funkcji dostępnych w starszej wersji wyszukiwarki. Obecnie Google Instant nie jest jeszcze dostępny w Polsce. Z nowego mechanizmu mogą za to korzystać mieszkańcy USA, Anglii, Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii i Rosji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)